Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni ailemiz

frhtkoc

Altın 5 Üye
Arkadaşlar yeni kaplumbaga bakmaya başlamıştım ve ne yazık ki birini mantar diğerini ise nedeni belirsiz bir şekilde kaybettim. Uzun aramalarım sonucunda 15-16 tane pet shop gezdim ve en ideal yeri buldum.Pet shopcu bütün kaplumbagalara çok güzel bakıyordu kuru alanı filan çoktu yüzme alanları baya genişti özenle baktıgı için de kaplumbagaları alırken kendisine teşekkür ettim..

İsimlerini daha koymadım ama şimdiden çok sevdim onları.Alma hikayemi anlatıyım yaklaşık 15 tane filan küçük kaplumbaga vardı aralarından çok hareketli 5 tanesini seçtim ama iki tanesi bana o kadar sıcakkanlı baktılarki sanki beni al derler gibi parmagımı ne tarafa götürsem kafaları o tarafa bakıyordu dayanamayıp o ikisini aldım. Fotolar aşagıda isim önerilerinizide alayım arkadaşlar :)

mailto:/t/g/1tj6j.jpg

mailto:/t/g/1tj7s.jpg

mailto:/t/g/1tj8h.jpg

mailto:/t/g/1tj8r.jpg

mailto:/t/g/1tj91.jpg

mailto:/t/g/1tj9l.jpg

mailto:/t/g/1tj9y.jpg

Arkadaşlar kaplumbagaları aldıgım adamla konuştum bana eger akvaryumu hortumla temizliyorsan agzını gargaralarla yıkam gerektiğini söyledi salmonelladan korunmak için bende bunu sizinle paylaşmak istedim ..

Birde daha geldiklerinden beri karaya çıkmadılar 1 saat filan oldu onlar kendileri bulur mu karaya nasıl çıkacaklarını ?

Cvp: Yeni ailemiz

Yeni kaplumbağalarınız hayırlı olsun. Onlara 1 hafta 10 gün kadar alışma süresi tanıyın. O arada pek elinize almayın. Şimdi 1-2 gün akvaryumun sağını solunu öğrenecekler, ısıracaklar. Kuru alana da 3-5 gün içinde çıkmaya başlarlar siz ışıklarını yakın yeter.

Bu arada salmanello öyle kolay bulaşan bir bakteri değildir, ancak tabiki biz akvaryum suyunun ağzımıza değmesini istemediğimiz için dip sifonları ya da dip süpürgeleri kullanıyoruz. Pompa ile çalışıyor. Hortumla su çekmeyi tavsiye etmiyorum zaten 5-10TL bir alet varken.

Hareketli olmaları sağlıklı olduklarını ve karakterlerinin çekingen olmadığını gösteriyor, sanıyorum 1-2 gün içinde alışacaklardır.

Hayırlı olsun umarım sağlıklı bi şekilde büyürler :)

Yeni manevi yavrularınız hayırlı olsun:)
Sağlıklı mutlu günlere..

Hayırlı olsun kardeşim :) Güzel günlerde beraber olursun inşallah :) Daha önceki yaşadığın talihsizlikleri yaşamazsın :)

kendileri bulurlar kuru alanı. alışmaları için biraz daha zamana ihtiyaçları var. sabırla bekleyin. yemlerini ve vitaminleri aksatmayın. sağlıklı uzun ömürler dilerim.

Aynı taşları kullanıyoruz sanırım beyaz siyah ve turuncumsu bir renk.. :)
Çok güzel bir akvaryum geniş gibi
tebrikler..

saolun evet taş renkleri aynı akvaryumda baya geniş şimdilik yetiyo :)

Akvaryum çok güzel hayırlı olsun.

edit ecemkoten : Lütfen forumun imla kurallarına uyalım. Büyük harfle yorum yazmak yasaktır.

teşekkürler bir uyarı yapmak istiyorum forumda bütün kelimeleri büyük harfle yazmak yasak dikkat edersen sevinirim ..

Yok size demedim, bütün harfleri büyük yazan arkadaşa diyordum. Bu ara da bende sözelciyim ama bir çok yerde hata yapıyorum :D

Tamamdır mesaj düzeltildi sorun yok :)
Konuyla ilgili konuşmaya devam edelim :)

Uzun seneler beraber olursunuz inşallah.

Geri