Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Akvaryum :)

Seco

Bronz 3 Üye
Merhaba arkadaşlar,

Malesef akvaryumumu küçültmek zorunda kaldım.Bu yüzden pet shop tan yeni bir akvaryum aldım.Daha doğrusu amcamla aldık.Tabanına küçük taş almayı tercih ettim.Ayrıca küçük bir kaya ve 15 W luk bir ampül aldım.Evde küçük bir ev vardı.Sıcak suda beklettim ve akvaryumun içine koydum.Kaplumbağam sağlıklı.Biliyorum suyun seviyesini yükseltin diyeceksiniz.Fakat ilerde yapmayı düşünüyorum.Şimdi yükseltemem.Ayrıca küçük bir filtre aldım.Gördüğünüz gibi evin çatısına sıkıştırdım :).

Resimlere geçelim :
Bu genel görünümü...
mailto:/xnaqso.jpg
Ve diğer resimler...
mailto:/2zyx8gw.jpg
Kuru bölgem biraz küçük ama kapluşum çok mutlu ve kuru bölgesini seviyor...
mailto:/28itcie.jpg
Ekipmanların genel görünümü...
mailto:/25j8ro1.jpg

Olumlu Ve Olumsuz Yorumlarınızı Ve Önerilerinizi Bekliyorum..
Birde bir sorum olucak.Sizce şelale yapmalımıyım ? Küçük bir tane ...

Kocaman bir akvaryumda 2 parmak su gibi bir görüntü oluşmuş.
Mutlaka ve mutlaka su seviyesini en azından akvaryumun yarısına kadar çekmelisiniz ki kaplumbağa yüzebilsin.

Yükselticeğim fakat sizce nasıl bir şelale yapabilirim?

iç filtrenizin şelale aparatı yokmu? ayrıca su seviyeniz gerçekten de çok az ..

Ben size bir şelale fikri anlatayım siz filtrenizi evin oraya koymuşsunuz o hortum gerçekten iyi olmuş çık işe yarar çok görkemli bir şelale istiyorsanız köpükten bir alan yapa bilirsiniz dev bir kaya gibi kesip boyaya bilirsiniz hem arka bplan olarakda güzel olur hemde su seviyesi yükseldiğindede kulanıla bilir ama el işiniz güzel olmalı. Birde normal bir şelale anlata bilirim pet shoplarda kayalar var ordan güzel bir kaya ala bilirisrisin ben kırmızı tırtıklıları öneririm onu akvaryuma dayaya bilirsiniz o filtrenin hortumunuda oraya koyup yapa bilirsiniz.Nasıl bir taş kulanayım diyiyorsanızda http://www.petavm.com/popup_image.php?pID=193 bu linktekinin birazdaha büyüğünü kulana bilirsiniz.

Öncelikle iç filtrenin şelale aparatı yok...

El işim iyidir :).Fakat sizce hangi marka derz dolgu ve hangi marka boya kullanmalıyım ? Strafordan yapmayı düşünüyorumda.

Yanlış hatırlamıyorsam fugapool 2900 kullanmanız gerekiyor.Derz renklendirici boyalar satılıyor.Markası önemli değil.Eğer yaparken yardıma ihtiyacınız olursa burada yardımcı olabilirim.

El işiniz iyiyse strafordan yapın hem çok güzel görünür benim akvaryumum biraz daha büyük olsaydı bemde yapatdım ama çok küçük bir akvaryumum var.

Bu arada straforları birleştirmek için illaki sista akvaryum silikonu gerekiyor değil mi ?Evde silikon varda.Birde filtreye uygun bir boru nerden bulabilirim ?Bu boru çok kısa ve şelale yaparsam biliyorumki kısa gelicek...

Mutlaka akvaryum silikonu olmalı.Kullanırken solventsiz silikon kullanmalısınız.

Bu kadar az suda yüzemez en ucuz fikir olarak cd kabını akvaryuma silikonlayın (akvaryum silikonuyla) üzerine halı kaydırmaz ya da çim halı tarzı kaymayacak bir aparat koyup silikonlayın kuru alan yapmak için.Ve su seviyesini bu kuru alana cm kalama kadar yükseltin ekipmanlarınız var böyle yaparsanız kapluşunuz için daha rahat ve sağlıklı bir ortam olacaktır.

Geri