Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni akvaryumum fikirleriniz önemli

EverDEbo

Gümüş 5 Üye
Yeni kurdum akvaryumu 2 tane kaplumbağa var biri büyük biri küçük öyle düşünceleriz önemli su motorunun üstüne parça takıp suyu üstten şelale gibi akıtmayı düşünüyorum eksik varmı sizce ?

Akvaryum normalde büyük yani burda küçük güzkmüş

Ekli dosyalar

• Snapchat-7186866019319300034.jpg
    Snapchat-7186866019319300034.jpg
    314.8 KB · Görüntüleme: 410
Hava kabarcığı deliği yoksa dediğin gibi yapabilirsin. Suya hava kabarcığı veya oksijen girmesi su kalitesini biraz daha uzatır.

Akvaryumdan o çakılları çıkarıp yerine silis kum koy. Bunlar aralarına kiri hapsedip zararlı bakteri üreterek göz ve kulak enfeksiyonuna neden olur. Böyle durmasındansa boş durması daha iyidir. Ama siliste hayvanlar için gerekli kumdur.

Su çok alçak kuru alanı ya ayakları çıkarıp vantuzla yukarı sabitle yada pvc su borusundan ayaklarına takviye yapıp kuru alanı yükselt. Suyu da rampa çentiklerinin bitimine kadar yükseltebilirsin.

Derecede göremedim bir tane iç derece iyi olur.

Geri