Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Alacağım Yem

berkcam97

Gümüş 1 Üye
Merhaba.Ben kaplumbağalarıma yeni yem alacağım ama hangisini alsam kararsız kaldım.Kaplumbağalarımın birisinin boyu 8, diğerinin boyu 10 cm.Aşağıdaki iki yardımcı yemden birini almayı dğşünüyorum.Birisi gammarus (karides) diğeri sırf bitkisel yem.İlerisi için bitkisel yeme alıştırmak için agivert i mi alıyım yoksa gammarus u sizce?

mailto:/?urun-14947-JBL-Gammarus-Kaplumbaga-Yemi-250-ml.html
mailto:/?urun-14949-JBL-Agivert-Organik-Cubuk-Kaplumbaga-Yemi-100-ml.html

Cvp: Yeni Alacağım Yem

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki jbl agivert bizim kapluşlara uygun bir yem değil.Daha önce alıp denedim.Taneleri çok küçük ve direk olarak dibe batıyor.
mailto:/forum/Konu-jbl-agivert.html burada incelemiştim bu yemi.
Bir süre kullandıktan sonra salyangoz yemi olarak kullandım ve bitti :D

Bitkisel yem olarak illa ki alacaksanız sera vital almanızı öneririm.

Zencefil' Alıntı:
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki jbl agivert bizim kapluşlara uygun bir yem değil.Daha önce alıp denedim.Taneleri çok küçük ve direk olarak dibe batıyor.

Teşekkür ederim.Peki sizce şimdi bitkisel yem olarak sera vital mi alayım yoksa gammarus mu?Kaplumbağalarımın büyüklüklerini belirttim.

kara kaplumbağası için olanı yemiyorlar. bende sera herbivor almıştım. dönüp koklamadılar. neyseki kardeşimin arkadaşı kara kaplumbağası besliyordu verdim ziyan olmadı. arzunun dediği gibi vital uygun. alabiliyorsanız karideste alın severek yiyorlar. tabi ben güvenli diye küçük poşette kurutulmuş olarak satılanlardan alıyorum. sanırım ecem demişti. kutuda satılandan akvaryuma asalak tebelleş olmuştu diye. yumurtası mı ne varmış.

berkcam97' Alıntı:
Zencefil' Alıntı:

Teşekkür ederim.Peki sizce şimdi bitkisel yem olarak sera vital mi alayım yoksa gammarus mu?Kaplumbağalarımın büyüklüklerini belirttim.

Bitkisel yem olan vital yemidir. Gammarus kurutulmuş bir tatlı su böceğidir. Besin değerleri olarak bolca protein ile Karidese benzer. Yani farklı yem çeşitleri. Her ikiside kaplumbağa diyetlerinde vardır.

Ek yem olarak ikisindende kullanmanız gerekiyor.

Geri