Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Fotolarla kaplumbağalarım

emrahozer

Bronz 3 Üye
Bu taşın üzerinde güneşlenen ve sudaki yeni kapluslarım.
Bu erkek bence..

mailto:/hrkc3b.jpg
Aşağıdaki da erkek olduğunu düsündüğümün desenleri:)

mailto:/67lavn.jpg

aşağıdaki de dişi sanki:
mailto:/30c3uch.jpg

Bu da onun deseni:)
mailto:/ejbpj.jpg

Cvp: Yeni Fotolarla kaplumbağalarım

Bazı pet shoplar altındaki desenlere bakıp bu dişi bu erkek diyor onlar kimi kandırdığını sanıyor hiç bilmiyorum :D büyümeden anlaşılmaz cinsiyeti.
kapluşlarınız çok tatlı kocaaman kafaları var :) maşallah

Desenlere bakıldığında ilk kapluş erkek ikincisine de dişi. Tabi 1 yaşını doldurmadan desenlerden cinsiyet ayrımı ne kadar doğru bilmiyorum. Kesin birşey söylemek mümkün olmamakla birlikte tahmin yapılabilir. Desenler sık ve birbirine yakınsa erkek, desenler ayrık ve seyrekse dişi şeklinde tahminler yapılıyor.

Cvp: Cvp: Yeni Fotolarla kaplumbağalarım

Jadeite' Alıntı:
Desenlere bakıldığında ilk kapluş erkek ikincisine de dişi. Tabi 1 yaşını doldurmadan desenlerden cinsiyet ayrımı ne kadar doğru bilmiyorum. Kesin birşey söylemek mümkün olmamakla birlikte tahmin yapılabilir. Desenler sık ve birbirine yakınsa erkek, desenler ayrık ve seyrekse dişi şeklinde tahminler yapılıyor.

Evet bunu biliyorum:)

Kaplumbağanın güneşlenirken bacaklarını germesi çok komik geliyor bana:) oldukça eğlenceli

Çok minikler ve çok tatlılar :) Gerinmesi süper :)

Jadeite' Alıntı:

desenlere aldanmamak lazım pıtırın da 2. resimdeki gibiydi ama erkek çıktı :) büyüdüğü zaman anca anlaşılıyor

arkadaslar bu arada fotodaki
dişi sandığım kaplumbağa nasıl olduysa kuru alana cıkarak akvaryumdan kaçtı sanırım.Ve saatlerce aramama rağmen bulamadım.Varmı boyle bi durumla karşılasan?

Kuru alanın etrafını mukavva kartonla çevirebilirsiniz, en ufak açığı değerlendirip kaçabiliyorlar. Hatta organize olup birbirlerinin üstüne çıkıp bile kaçabiliyorlar.

Evin her yerini istisnasız aramanız lazım, gözle görülür yerlere yem bırakırsanız kokusuna gelebilir belki.

Kaplumbağayı hemen bulmanızı ümit ediyorum.

Cinsiyet konusu şu an için tamamen muamma olsada kaplumbağalarınız çok güzel, maşallah.

Bunun haricinde o taş doğal değil. Çimentodan yapılmış. Suya salınım yapar, hatta gördüğüm kadarıyla yapıyor. Bence bahçeden bir kaya bulup yıkayıp kaynatın. Daha uygun olur.

Ben yaşamıştım 1 ay sonra çıkmıştı ortaya heryere bakın tüm girebileceği deliklere

sanırım kaplumbaganızda akciğer enfeksiyonu var. alt kabugunda pembelık var. ayrıcada çok tatlı minikleriniz :D

Maşallah uzun ömürler dilerim çok tatlılar:smile:

amir.mennan' Alıntı:
sanırım kaplumbaganızda akciğer enfeksiyonu var. alt kabugunda pembelık var. ayrıcada çok tatlı minikleriniz :D

akciğer enfeksiyonunun belirtileri yok:) Ayrıca sağlığı da iyi.tüm ekipmanları tam.Aldığımda da boyleydi:)

Bu arada kaplumbağayı buldum:)

Geri