Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni fotolarla Pakize ve Golgi

Zencefil

Bordo Bereli
Balkonda güneşlenmekten sıkılan Pakize içeri girme çabalarında :)
Kabuklarımız kalktı,dökülen yok.Pakize deli oluyor artık kaşınmaktan ama sabırla bekliyoruz :D

mailto:/2u89hfa.jpg
mailto:/2rr711w.jpg
mailto:/bhn886.jpg
mailto:/5b8pwi.jpg
mailto:/elej2d.jpg
mailto:/dxjwr6.jpg

Akvaryumuna kavuştu :)
mailto:/2yjv8ua.jpg
Yemini de yedi ondan mutlusu yok :D
mailto:/2m3048k.jpg

Sıra Golgi'de :)

mailto:/1zdu3o5.jpg
mailto:/2ykaqlh.jpg
mailto:/347uqon.jpg

Golgi'nin sanırım bir rahatsızlığı var.Bana geleli neredeyse 5 ay oldu ancak 2-3 cm den daha fazla büyümedi :(
mailto:/2la4rde.jpg

Cvp: Yeni fotolarla Pakize ve Golgi

Sağlıkla nice yıllara inşallah :)

Arzu Pakize'nin o şapşal suratını ısırmak istiyorum :D Şaşı ya :D Şu kabukları atsada bir güzelleşse iyice.

Golgi gayet normal büyüyor. Sen kuruntu yapıyorsun. Sonuç olarak millet gibi gidipte karidesi dayayıp büyütmeye çalışmıyorsun ayrıca ilk geldiği zamana göre gayette büyümüş. Sen merak etme Golgi gayet sağlıklı :)

bu arada benım ıngılızcem pek ıyı deıl ama shrımps mi ne öle bisi yazıyor karides demek galıba . karides diyorlar içnde iki üç tane var gerisi su piresi

Arzu, hayırlı olsun. Akvaryum çok güzel :) Kum çok güzel açmış zemini.
Ecem' e katılıyorum. Golgi gayet iyi büyüyor. Maşallah diyorum ikisinede :)

Pakizenin gerçekten bakışları çok tatlı :) kaplumbağalarınızla sağlıklı uzun ömürler diliyorum arzu hanım :)

ata12' Alıntı:
bu arada benım ıngılızcem pek ıyı deıl ama shrımps mi ne öle bisi yazıyor karides demek galıba . karides diyorlar içnde iki üç tane var gerisi su piresi

shrimps ingilizce; gammarus sanıyorum ya almanca ya latince karides demek.

Zencefil' Alıntı:
[size=medium]Balkonda güneşlenmekten sıkılan Pakize içeri girme çabalarında :)
Kabuklarımız kalktı,dökülen yok.Pakize deli oluyor artık kaşınmaktan ama sabırla bekliyoruz :D

arzu çok güzeller o golgi'nin suratı ne öyle. kaplumbağanın hayaleti olsa bu velet birinci gelirdi keşke casper koysaymışsın ismini. ve pakize malesef erkek ön tırnaklar ve kuyruk uzun bağası koyu sarı gördüğüm kadarıyla. şahsiyetiyle oynama lütfen.:haha:

cem' Alıntı:
ata12' Alıntı:

shrimps ingilizce; gammarus sanıyorum ya almanca ya latince karides demek.

Zencefil' Alıntı:
[size=medium]Balkonda güneşlenmekten sıkılan Pakize içeri girme çabalarında :)

arzu çok güzeller o golgi'nin suratı ne öyle. kaplumbağanın hayaleti olsa bu velet birinci gelirdi keşke casper koysaymışsın ismini. ve pakize malesef erkek ön tırnaklar ve kuyruk uzun bağası koyu sarı gördüğüm kadarıyla. şahsiyetiyle oynama lütfen.:haha:

Zencefil' Alıntı:
Var mı gece gündüz böyle uyuyan bir kapluş daha :D
Beni görünce keyfi kaçtı :D acele acele bir kaç foto çekip rahat bıraktım :)

mailto:/i6l3xc.jpg
mailto:/6ehz89.jpg
mailto:/1zcism0.jpg
mailto:/140yis4.jpg
mailto:/33mtues.jpg

Merhaba,

Akvaryumunuz benimkisiyle neredeyse aynı konstrüksiyonda. Merak ettiği şu: Kuru alan ısıtıcı (cama tutunabilen kıskaçlı) lambayı nereden aldınız? Tekzen, Koçtaş vb.'de bulabilir miyim acaba? Bu tip lambayı uzun zamandır arıyorum.

Geri