Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yeni kaplumbağa için ekipman

beste

Yeni Üye
merhaba benim 3cm kabuğu olan bebek kapluşum var alalı 1 hafta falan oldu ona daha iyi bir ortam sağlamak istiyorum şuan plastik kapta taşları var akvaryumların hepsi onun için çok büyük gibi o yüzden ne yapsam bilemedim. ısıtıcı ve lamba edinmem lazımmış sanırım plastik kabı da değiştirmeli miyim? suyu soğuyor hasta olmasından korkuyorum ılıtmaya çalışıyorum güneşe çıkarıyorum. acil bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Merhaba,

Kullandığınız kaba ölüm kabı diyoruz. Bir an önce değiştirmeniz gerekiyor. Minimum 30 litre olmak üzere 50-60-80-100 litrelik düz dikdörtgen akvaryum alın. Hayvan için akvaryumun büyük olması sorun değil, ne kadar büyük alırsanız o kadar iyi. Bu akvaryum ölçüsünü saptayın ona göre filtre ve su ısıtıcı bakalım.

Lamba ile ilgili bu konuda gerekli bilgi var.

Sıcak su eklemesi yapmayın su sabit ısıda olsun.

Akvaryum alana kadar kabı kalorifere yakın koyun.

Merhaba,

Kullandığınız kaba ölüm kabı diyoruz. Bir an önce değiştirmeniz gerekiyor. Minimum 30 litre olmak üzere 50-60-80-100 litrelik düz dikdörtgen akvaryum alın. Hayvan için akvaryumun büyük olması sorun değil, ne kadar büyük alırsanız o kadar iyi. Bu akvaryum ölçüsünü saptayın ona göre filtre ve su ısıtıcı bakalım.

Lamba ile ilgili bu konuda gerekli bilgi var.

Sıcak su eklemesi yapmayın su sabit ısıda olsun.

Akvaryum alana kadar kabı kalorifere yakın koyun.
çok teşekkürler bilen birilerinin tavsiyesine ihtiyacım vardı yanlış yapmamak adına. en kısa sürede ekipmanları tamamlarım.

şöyle bir endişem var: kaplumbağam yemini yakınına koymadığım sürece bulup da yem yemiyor önüne ittirince yiyor. ve cidden çok küçük. 4 litre akvaryum yeterli olmaz mı acaba

Akvaryumun su hacmi en az 30 litre olmalı. Az miktar suda hayvan gelişemez.

Foruma hoşgeldiniz.

Suya müdahale etmeyin. Ani ısı değişiklikleri hayvanı yıpratır. Daha ufak olduğu için bu durum yetişkinlere göre daha fazla etkiler ve hasta olabilir. Sadece kalorifere yakın koyun tam temasta etmesin. Esintiye maruz kalmasın. Yani pencere açmayın.

Arkadaşların dediği gibi akvaryum ve ekipmanları temin edin. 7 cm boyuna kadar titiz bakıyoruz. Bu dönem hastalıklara karşı bünyeleri zayıf olur. 7 cm kabuk boyu sonrası yağ bağlayıp vücutlarını randımanlı biçimde kullanmayı, enerjilerini korumayı öğrenmeye başlıyorlar. Yavrular hem büyüme hemde aşırı hareket ederek enerjilerini harcayıp dirençlerini düşürüyorlar. Bu da hastalığa açık bırakıyor.

Foruma hoşgeldiniz.

Suya müdahale etmeyin. Ani ısı değişiklikleri hayvanı yıpratır. Daha ufak olduğu için bu durum yetişkinlere göre daha fazla etkiler ve hasta olabilir. Sadece kalorifere yakın koyun tam temasta etmesin. Esintiye maruz kalmasın. Yani pencere açmayın.

Arkadaşların dediği gibi akvaryum ve ekipmanları temin edin. 7 cm boyuna kadar titiz bakıyoruz. Bu dönem hastalıklara karşı bünyeleri zayıf olur. 7 cm kabuk boyu sonrası yağ bağlayıp vücutlarını randımanlı biçimde kullanmayı, enerjilerini korumayı öğrenmeye başlıyorlar. Yavrular hem büyüme hemde aşırı hareket ederek enerjilerini harcayıp dirençlerini düşürüyorlar. Bu da hastalığa açık bırakıyor.
anladım çok teşekkürler

Geri