Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yeni kaplumbağalarm

Mehmet YAŞAR

Altın 1 Üye
mailto:/u/1793/89695285316419304701331825161mkJNPbhB12Kmfn83h7wn.JPG

haftalardir sahibinden aradım bulamadım son çare petshopdan aldım sagdakinın rengi koyu yeşil gibi diğerinin renginden farklı bi sıkıntısı mi var acaba normal mi?

Büyüdüğünün göstergesi :) sağlikli gozukuyolar. Sağlikli kapluşlar :)

Cvp: yeni kaplumbağalarm

birde akvaryumum da iç filtre var ve hava motorlu hava motorundan çıkan hava yani akım kaplumbağaları yorar mi acaba bazen hoşlarına gider gibi onun önüne geçip sarsılıyorlar

Kapluşlar büyüdükçe kabuk renkleri koyulaşır. Açık renk kabuğu olan kapluş sanırım diğerinden daha küçük. Büyüdükçe onun da rengi koyulaşacaktır :)

Bence hava motorunu hiç kullanmayın. Hava motoru kaplumbağa akvaryumlarında işe yaramaz. Balık akvaryumunuz varsa orada kullanın. İç filtre kullanmanız yeterlidir :)

Dikkat ederseniz filtrem hava motorlu demiş,ben cevaplayayım akıntı birşey yapmaz hoşlarına gider daha çok.

Akıntı kapluşları yorar. Ben onun için hava motorlu kullanmayın dedim. Akıntı hoşlarına asla gitmez.

spot ışığını sürekli mi açık tutacaz yoksa kuru alana çıktıkları zaman mi acaba?

Sürekli açık kalacakki onlarda çıksın çünkü kuru alan sıcak değilse asla çıkmazlar.

Gündüzleri açık tutun. Akşam olunca kapatın.

Isıtıcı lamba ile alakalı; gece gündüz döngüsünü taklit etmeye çalışın. En az 8 - 10 saat açık kalsın.

Bu arada kaplumbağalarınız sağlıklı gözüküyorlar, umarım uzun yıllar birlikte olursunuz :)

Geri