Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Kaplumbağamız Tostos

TR[C*]

Bronz 3 Üye
Arkadaşlar benim bir tane kaplumbağam vardı adı Afacandı tanıtımından biliyorsunuz zaten...
O hastaydı,ne yaptıysam düzelmedi.Bir tane gönüllü kardeşim vardı ona verdim baksın diye gönüllü olarak ücretsiz o tedavi edecek,tüm ekipmanları olan birine verdim...(Umarım iyileşir.)

Geldik Tostosa;
Dün petshoptan bir tane kaplumbağa aldım,en sevecen şımarığı oydu,beni çok sevdi bende onu çok sevdim.:love01:<3
Fotoğraflar:
Bazı resimlerde işaretlediğim yerde kabuğunda beyazlık var onlar ney?
Sizce kaplumbağa sağlıklımı?
mailto:/Forum/dosyalar/120321/17_3_2012_22_24_34_1.jpg
mailto:/Forum/dosyalar/120321/17_3_2012_22_24_34_3.jpgmailto:/Forum/dosyalar/120321/17_3_2012_22_24_34_4.jpgmailto:/Forum/dosyalar/120321/17_3_2012_22_24_34_5.jpg
İlk günden yem yemeye başladı arkadaşlar beni çok sevdi ama odaya girince hemen kaçıyor ne zaman alışır?
Saygılar...
YORUMLARINIZI BEKLİYORUM...

Cvp: Yeni Kaplumbağamız Tostos

Öncelikle hasta olan kapluşu sizin iyileştirme imkanınız yokmuydu onu soruyum. Kapluşu iyileştirmek için neler yaptınız mesela? Ekipmanlarınız tammaıydı? Ayrıca resimler çok bulanık hiçbişey belli olmuyor.

Mustafaa !! ben sana nededim ? su seviyesini yükselt dedim di mi :D ayrıca hasta kaplumbağayı vermen hoş bir davranış değil sende iyileştirebilirdin :(

İyileşmesi için elimden gelen herşeyi yaptim gözlerinde mikrop var diye mavi damla aldım,vitamin eksikliği var diye vitamin aldım,başka forumdan bi abim vardı suyun değiştirdikten sonra kaya tuzu ekle dedi kaya tuzu aldım terrymin'in(doğru yazmadım galiba) kreminden alıp gözlerine sürdüm olmadı.

Emre bugün mermerciye gittim,ama kapalıydı pazar değil ama yeminle kapalıydı.Pazartesi günü alacağım,arkadaşıma verdim belki o iyileştirir.

Mermer al böyle 5 kat filan yükseltirsin birde kaydırmaz halı serersin oraya :) yeni hayat arkadaşınla mutlu olursun umarım

Yaptığınız şey çok yanlış belki o iyileştirir diye ona vermişşiniz onun sizde ne eksiği var sizde iyileştirebilirdiniz sonuçta doğarken olan bir hastalık değilki uğraşmamak için vermişşiniz gibime geldi iyileşmeyecek hiçbir canlı yoktur 1 ay boyunca tedavi etmeye çalıştın ama olmadı ama yinede ona bakmaya devam etmeliydin ve hastalıktan kaybedene kadar son çare olarak tedaviye devam etmeliydin en sonunda mutlaka iyileşirdi.

Tamam Emre sana söz alacağım ve güzel olacak...

Birinci başımdan savmadım onu başımdan savsam ilk hasta olduğu gün birine verirdim,ilgilenmezdim ona ilaç almazdım elimden gelen herşeyi yaptım tamammı? Bu arada kaç yaşında biriyle konuştuğunuza dikkat edin.Daha 13 yaşıma yeni girdim elimden gelen o kadardı bir ay baktım daha iyi bakar diye verdim.Buradaki veterinerlerde hiçbirşeyden anlamıyor...

Arkadaşlar mustafanın üstüne gitmeseniz.
Olan olmuş artık çocuğa psikolojik baskı uygulamayın ^^ he birde sana verdiğim yemi almanı öneririm çok seviyorlar raffy P sakın ama sakın ama sakın sanyu marka alma :D çok kalitesiz ve zararlı bir yem bence piyasadan kaldırılmalı :D

Tartışma çıkartmak istemiyorum ama elimden birşey gelmiyor diye bir başkasına vermemelisiniz ben bu yaptığınız yanlışı söylüyorum eğer 1-2 ay boyunca tedaviyi devam etseydiniz düzelirdi siz 1 hafta 2 hafta tedavi edip off bu düzelmiyo bunu başkasına vereyim demişşiniz ha 1-2 ay sonra düzelmesse haklısınız elinizden geleni yaptınız ve tedaviyi devam ettirip ölmesini veya düzelmesini beklerdiniz kaldıki verdiğiniz kişide ekipmanlar yokmuş sizden daha bilgisizmiş ben 13 yaşımda benden daha büyüklerden daha bilgiliydim başkaları kapta bakarken ben akvaryumlarda bakıyordum şuan kardeşim var ve 11 yaşında benim kadar bilgili diyebilirim kaplumbağalarımla hergün ilgilenniyor tedavi yöntemlerini vs herşeyi biliyor ben ona anlatmadım girmiş buraya okumuş yani ben küçüğüm ben birşey yapamam demeyin gerekirse tüm harçlıklarımı biriktirip onu iyileştirmek için bir sürü para verirdim bir canlının sorumluluğunu almak gerekir sizde bunu yapmamışşınız ben doğruları söylüyorum bu yaptığınız yanlış olduğunu söylüyorum tekrar söylüyorum tartışma çıkartmak istemiyorum.

Saol Emre bizim burda varsa o markadanda alırım bende tetra reptomin var...

1-2 hafta bakmadım,bir ay 4 haftadır ben ona bir ay baktım verdiğim kişinin ekipmanları var gerçektende,bende tartışma çıkarmak istemiyorum belki o bakınca düzelir en yakın arkadaşıma verdim...

Arkadaşım eşya değil onlar. Ben hasta diye hergün gece 4 te kalkıp 5 e kadar ilaç sürüyorum. Ve iyileşti bugün. Can taşıyor onlar.

Geri