Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yeni kuru alanım

flora11

SKF Delisi
Merhaba
Akvaryumumu değiştirene kadar en azından elimdekinin imkanlarını genişleteyim dedim. Hem daha büyük oldu. Hemde su seviyesini oldukça yükselttim. Ama kuru alanı biraz yükseltince yine şımarık ın kaçış dendmeleri başladı. Eski bir dosyayı keserek koruma yaptım. En yakın zamanda dipteki taşlardan kurtulup silis kuma geçeceğim.

Ekli dosyalar

• 20140102_163336.jpg
    20140102_163336.jpg
    95.3 KB · Görüntüleme: 334
  • 20140102_163318.jpg
    20140102_163318.jpg
    106 KB · Görüntüleme: 263
Cvp: yeni kuru alanım

hayırlı olsun eline sağlık ama o tırmanması için koyduğun suda durdukça kokucaktır yanlış bilmiyosam..

bk6912' Alıntı:
hayırlı olsun eline sağlık ama o tırmanması için koyduğun suda durdukça kokucaktır yanlış bilmiyosam..

Teşekkürler. Ben onu eski kuru alanimda da kulkanıyordum 1 yıl kullandım bir koku sorunum olmadı.

şaka yapıyosunnn :D çok iyi oldu bunu öğrendiğim bende rampama o tip bişey yapıyım çünkü çıkamıyolar kuru alana, tam olarak o şeyin adı ne acaba ?? ve nerden alıcam

bk6912' Alıntı:
şaka yapıyosunnn :D çok iyi oldu bunu öğrendiğim bende rampama o tip bişey yapıyım çünkü çıkamıyolar kuru alana, tam olarak o şeyin adı ne acaba ?? ve nerden alıcam

:) halı kaydırmaz olarak satılıyor marketlerde falan bulabilirsin sanırım.

Bir süre daha idare edecekler İpek ama senin akvaryum, kuru alan ve taban malzemesi sorununu çözmenin zamanı gerçekten gelmiş. Şimdi hayvanları ve sistemi tam görünce net olarak farkettim.
Eline sağlık. Suyu yükseltmeyeceksen kuru alanı biraz daha indirebilirsin.

o mesafeden de kaçmaya yelteniyorsa kafaya taktığı belli. belki uyuyacağım deyip lambanın düğmesini kapamak istiyordur. buna ne dersin ipek. :smile: işin şaka tarafı. eğer diğerlerini basamak olarak kullanırsa kaçmaması işten değil. çerçeve yapman yerinde olmuş. ikinci resimde akvaryumu ikiye mi bölmüşsün. o beyaz plakayı çözemedim. yoksa yansıma mı ?

cem' Alıntı:
o mesafeden de kaçmaya yelteniyorsa kafaya taktığı belli. belki uyuyacağım deyip lambanın düğmesini kapamak istiyordur. buna ne dersin ipek. :smile: işin şaka tarafı. eğer diğerlerini basamak olarak kullanırsa kaçmaması işten değil. çerçeve yapman yerinde olmuş. ikinci resimde akvaryumu ikiye mi bölmüşsün. o beyaz plakayı çözemedim. yoksa yansıma mı ?

Bunu hiç düşünmemiştim :) zaten kaçmaya çalışan sadece o diğerlerinin umrunda bile değil . Dün neredeyse atlıyordu ben yakaladım mecburen böyle bir şey yaptım . Akvaryumu bölmedim orada balkon kapısı var o yansımış :)

Simarik hala kaçmaya çalisiyor nedeni ne olabilir ?

Ekli dosyalar

• 2014-01-04 17.31.21.jpg
    2014-01-04 17.31.21.jpg
    36.8 KB · Görüntüleme: 95

vay serseri vay bu kadar da aleni kaçılmaz ki, sıpadaki azme bak. bu işi öğrenince asla unutmuyorlar. bu sürekli olacak. o dayandığı lambayı diğer lambanın karşısına ön cama alırsan bir ihtimal kaçmasını önlersin. burada köşeden çıkması kolay lambaya da kabuğu destekliyor. uzun camda köşeden uzak olunca lambadan tutunması zor olacaktır. bir de o şekilde bir deneme yap kuru alanı da indirebildiğin kadar indir.

cem' Alıntı:
vay serseri vay bu kadar da aleni kaçılmaz ki, sıpadaki azme bak. bu işi öğrenince asla unutmuyorlar. bu sürekli olacak. o dayandığı lambayı diğer lambanın karşısına ön cama alırsan bir ihtimal kaçmasını önlersin. burada köşeden çıkması kolay lambaya da kabuğu destekliyor. uzun camda köşeden uzak olunca lambadan tutunması zor olacaktır. bir de o şekilde bir deneme yap kuru alanı da indirebildiğin kadar indir.

Korumalığı yaptığımdan beri cıkamıyor ama hiç yorulmadan denemeye devam ediyor . Sadece acaba onu rahatsız eden bir şey mi var diye sordum çünkü diğerlerinin umrunda bile değil en sona koysam bile çıkmazlar o kadar umursamazlar :)

o denemeler sürekli olacak. öğrendi durmaz artık. iç güdüsel olarak dar bir yerde kapalı olmak istemezler. dolayısıyla artık büyük akvaryum şart gözüküyor. eleman isyanlarda.

İpek o nasıl bir uğraştır. Hayvan resmen dağcı olmuş :) gece gece çok güldüm :)
Bencede denemeler devam eder. Birde değişim için şimdiden birikim yapki ek masraflarda bocalama.

Cvp: RE: yeni kuru alanım

AEK' Alıntı:
İpek o nasıl bir uğraştır. Hayvan resmen dağcı olmuş :) gece gece çok güldüm :)
Bencede denemeler devam eder. Birde değişim için şimdiden birikim yapki ek masraflarda bocalama.
Evet tam dagci oldu :) akvaryum odamda oldugu icin gözlemleme firsatim cok oluyor hiç bikmiyor cok garip bir hayvan yani daha dogrusu ben shrek ve fiona da hic böyle bir sy yasamadigim icin cok garip geliyor :) hedefi rekorlar kitabina en yüksege cikan su kaplumbagasi olarak gecmek :D

Geri