Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni kuru alanım.

Cvp: Yeni kuru alanım.

şimdi daha iyi anladım :) ama abi ben bunu sabitlemicem tabana, istedigimde cıkartabilmek istiyorum yoksa temizlemesi cok zor olur bana :/

Alisarp' Alıntı:
Benim kuru alanda da agac ve sarmasik var yanliz bunun icin kuru alan buyuk olmali ki hem alan daralmasin hemde guzel dursun

mailto:/1etl46.jpg

Cakil guzel durabilir ben yeni akvaryumlarda 1-3 cm serpantin kaya kullanicam oncekinde dere cakiliydi emre abinin ki granit

Görüntü/Dekor/Görsellik yönünden gördüğüm en iyi kuru alan. İleride ben de böyle şartlarda bakacağım İnşallah. :)

Kuru alanın yan camlarının oturacağı tabanı kastettim. O yan camı üçgenle tek parça çıkarabilirse adam daha sağlam olur. Eğer üçgen biçimli kesemezse dikdörtgen biçimli de kesebilir. Artan silicon ile o kenarların üstündende geç hayvanlar temas ederse ayakları çeneleri kesilmesin.

Tabanda ayakların sabitleneceği camı akvaryuma yapıştırmayacaksın. Benim dediğim o kayıt camlar tam kuru alan altında ve en altta ayakları birleştiren cama yapışacak. Böylece esneme önlenecek. Yarın basit bir çizimle anlatırım. Amacı kuru alanın yanlara sallanmasını engellemek.

Su altı dinlenme yeri gibide iş görecek yani abi ? dogrumu anladım. Valla tam anlayamıyorum bi türlü :)

Hayir gormez zaten sehpa olmasi icin kuru alan altina gelmemeli simdi bu senin cizdiginin reel olmasi mumkun degil ya patlar yada suda durmaz buna alttan ve ustten plaka yapistirmalisinki cam esnemesin

Ben bu aralar hic giremiyorum dil programinda oldugum icin yarin emre abi cizer

Buarada sagol baris yeni akv. ye dekorlari koyamadim o dahada guzel olacak insallah

Zeki sen bunu yapacaksında bu bayağı ağır olacak. Çıkarırken veya içine koyarken sıkıntı verecektir.

Akvaryumun bir tarafına akvaryum tepesi ile aynı hizada mobilya yaptırıp üstüne koysan. Su ile teması olmayacağı için kaldır indir temizleme derdinde olmaz.

Cvp: RE: Yeni kuru alanım.

cem' Alıntı:
Zeki sen bunu yapacaksında bu bayağı ağır olacak. Çıkarırken veya içine koyarken sıkıntı verecektir.

Akvaryumun bir tarafına akvaryum tepesi ile aynı hizada mobilya yaptırıp üstüne koysan. Su ile teması olmayacağı için kaldır indir temizleme derdinde olmaz.

Abi önceden öyleydi ama rampada sıkıntı vardı bende komple baştan yaptırayım diye sormustum. o zaman eskisinin rampasını ayarlatayım tekrar gene eskisini kullanayım.

Peki Turtle Bank önerirmisin abi ? 3 tane kaplumbaga var, kabuk boyları , yaklasık 13cm , 10cm ve 8cm şeklinde. Bu 3 ü için turtle bank uygun olur mu ? uygun olursa mediummu large mı olur ?

Bu arada o eski kuru alanı cıkartmıstım, büyük olan mango kökünü iplerle su üzerine astım cok guzel bir goruntu oldu, en kücük kaplubagam dısında diger 2 si kullanıyolar benımde cok hosuma gıdıyor onunda resimlerini yarın bi konu acıp paylasıcam kaplumbagalarımın resimleriylebirlikte hemde durum degerlendirmesi yapılmıs olur :)

Turtle bank büyük hayvanlarda ve kalın camda işe yaramıyor. Bende medium boy var. Hayvanlar 11 cm civarı iken ikisi sığmıyordu. Sığmıyordu derken yanyana duracak kadar yer vardı. Ama dengesiz olduğu için orta noktada üst üste duruyorlardı. Ben kenarlardan vantuzla sıkıştırdığım halde çıkarken eğiyorlardı. Sabitleme derdi olmasa güzel. Aldın mı exo terra alacaksın ve large olacak. Diğeri tırt, buna rağmen mıknatıslardan hayır bekleme.

Sen yine eskiyi yenileyip kullan. Böylesi daha iyi olur. Benimde mobilya başkasındaydı diye aklımda kalmış.

Large ı araştırıdm 130 lira ya satıyoru bu site :O

http://www.n11.com/hagen-exo-terra-turtle-bank-kaplumbaga-adasi-l-P23017725

Bu kadar pahalımı ki :/

Abi araştırırken 2 tane daha buldum fiyatları ve kutu şekli farklı aralarındaki fark nedir acaba ?

1. http://www.sanalpazar.com/Exo-Terra-Turtle-Bank-Buyuk-Boy-40.6-X-24.0-X-7__isp8423442

2. http://www.sanalpazar.com/Hagen-Exo-Terra-Turtle-Bank-Kaplumbaga-Adasi-l-702-pt380__isp19636391

Bu son yazdıgım 2 çeşit arasında ne fark var acaba ?

Kutulara baktım. Her ikisinde de Magnetic Floating Island yazmakta.
İki satıcının da ürün için verdiği ölçüler aynı.
Marka aynı. Biri büyük boy diye yazmış. Diğeri L yazmış. Sanırım L large anlamında kullanılmış.
Sonuç olarak aynı ürün farklı fiyat diyebilirim.

Aynı ürün atakan ucuz satıyor. Diğeri fiyat ayarlaması yapmış.

birinin basında hegen yazıyoduda o kafamı karıstırmıstı. onun icin sorayım dedim :) tesekkürler.

Hagenin alt firmasıdır exo terra

Geri