Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yeni kuru alanım

omer1703

Bronz 5 Üye
eskı akvaryumu camcıdan kestırdım 10 tl ucretle

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cvp: yeni kuru alanım

Çok güzel olmuş. Güzelce kullansın. Rampadan dışarı atlayamayacak şekilde değil mi? Rampanın altında sallanmayı ve esnemeyi engelleyecek destek var değil mi?

Akvaryumada biraz eklemeler gerekir. Daha büyük yüzeye uzanan bir kök, ipek bitki ve biraz daha kum ile tamamlanır.

Birde kestiği rampa camı ile çıkarttığı yerde kalan camları güzelce taşladı değil mi? Keskin kenarlar çok riskli olur.

kum alacamda aslında akvaryuma bır seyler ıstıyorumda sunu dusundum boyle bos olursa daha rahat dolasır ve gezerler tabı guzel bıtkıler ve degısık seyler bulursam eklemek ısterım

Kum biraz daha yükselmeli. Kökü yana koyar bitkiyide ortada arkaya doğru koyarsan önde boydan boya ve yanlarda rahatça gezerler.

güzel olmuş ömer rampa altından cam destek yapıştırması yapıldı mı buradan görülmüyor.

Bu arada yazmayı unutmuşum. O lamba uygun ısıyı veriyor mu?

Suyu mobilyanin ust ksimina kadar getirin derim, rampanin koseleri banada keskin geldi
Akvaryum gayet guzel soylenilen dekorlarla daha da iyi olur, boyutlar neler ?

Doğru söyledin Ali Sarp. Rampa zor çıkılacak şekilde. Rahat çıkmaları arka ayaklarınıda hemen atmaları için su daha yükselmeli. Rampa boyu tam sınır ölçüde.

Sınırı gec hayvan bu rampadan cikiyorsa o dagci olsun abi

Su eklemesi eksik edilmesi rampa boyu dedigin gibi tam sinir

kaplumbağaların rampadan çıkabilmesi için kabuk boyunun yarısı kadar bir ölçü su içinde olmalı. küçük hayvanlarda ise tam boy.

yorum ve ılgınıze akvaryum olculerı 100x40x30 yanı 120 lt yedenk gelıyor dedıklerınızı yapacam rampanın yanlarını camcıda kendım zımparaladım ayrıyetten kaydırmazın yanlardan 1er parmak pay bırakıp alt tarafa sılıkonladım bu arada sılıkon denız sılıkonu yanı hayvanlara saglık acısından zararı yok

AEK' Alıntı:
Bu arada yazmayı unutmuşum. O lamba uygun ısıyı veriyor mu?

uygun ısıyı veren ampullerin bi markası varmıdır? yoksa herhangi bir sarı ampul yeterli oluyor mu? bilgilendirirseniz sevinirim.

Aydınlatma Hakkında Her Şey

Linkteki bilgileri okuduğunuzda ihtiyacınız olan bilgilere ulaşabilirsiniz.
Ampulün verdiği ısı gücü ile doğru orantılı ısıtacağı alana uzaklığı ile ters orantılıdır.

Buna ek olarak forumdakilerin yaygın olarak kullandığı Ecolite Halojen Akkor Ampule de göz atabilirsiniz.

Ecolite 52W

Odontochelys' Alıntı:
Aydınlatma Hakkında Her Şey

Linkteki bilgileri okuduğunuzda ihtiyacınız olan bilgilere ulaşabilirsiniz.
Ampulün verdiği ısı gücü ile doğru orantılı ısıtacağı alana uzaklığı ile ters orantılıdır.

Buna ek olarak forumdakilerin yaygın olarak kullandığı Ecolite Halojen Akkor Ampule de göz atabilirsiniz.

Ecolite 52W

teşekkürler ^^ ^^

rampa kenarları çok keskin gibi oraları silikonlayabilirsiniz taşlama biraz yetersiz olmuş gibi sert değerse zarar verebilir....
o dediğiniz deniz silikonu ile cam kenarlarını kaplamanız iyi olacaktır

Geri