Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Kuru Alanımız

PBBNDF

Bronz 1 Üye
Emre Abi,Ali Sarp ve Ağustos arkadaşın tavsiyeleriyle plastik ve seramik materyalleri, mozaikleri, boncukları kaldırdım. Yarın kum alacağım bugün geç kaldığımdan bulamadım. Filtrenin şelale ucunu takıp ağzını cama doğru verdim. Sirkülasyon sorunu çözüldü.
-CD Kabı
-Halı Kaydırmaz
-Vantuz
-Paket Lastiği
Kullanarak bi kuru alan yaptım resimlerde göründüğü gibi.
Hepinize teşekkür ederim :rolleyes::smile::smile:

mailto:/21mhrvb.jpg
mailto:/11toiew.jpg
mailto:/54gnc.jpg

RE: Yeni Kuru Alanımız :)

İşte budur. Eline sağlık. Gece su içinde filtre üzerinde de uyuyabilir.

Kum almaya gidince bir tanede civalı cam derece alırsın. Isıtıcı doğru ısıyı sağlıyormu görürsün. Hatta bir ara dereceyi kuru alana yatırıp oradaki ısıyıda ölçersin. Seranın sarı kalın camlı olanını bulursan tercih et. Gene bulursan ufak altı ağırlıklı ipek bitkide doğal görünüme yardımcı olur.

Silis kum vede bir ipek bitki ile cok daha guzel olur kacma sansi yoksa suyu biraz daha bile arttirabilirsiniz saglikli bir omru olur insallah sizin tosbanin isiticida guzel olmus konumu

Derece bu.
mailto:/urun_detay.aspx?urn=1141&ad=sera-vantuzlu-cam-derece-0-50-c

Cvp: Yeni Kuru Alanımız :)

işte anlatmaya çalıştığım şelale buydu :)

Ağustos' Alıntı:
işte anlatmaya çalıştığım şelale buydu :)

Filtreyi tanıman çok faydalı oldu :) Aksi halde çözüm için bayağı uğraşırdık.

iç filtrede bu tip boru aparat en gerekli şey bu sayede önündeki tapa açılıp cama yönlendirme yapılırsa şiddeti dengeye gelir ve hayvanları rahatsız etmez.

Abi o kadar kullanışlı ki ek şeklinde 5 tane küçük boru var şelaleyi kullanmasan bile suyu istediğin tarafa verebiliyorsun :) iyiki almışım bende .. İster kısalt ister uzat iç filtre gayet kullanışlı ihtiyacı olanlar için :)

Tamam dediklerinizide uygulayıp yine bi foto atacağım doğruluğunu kontrol amaçlı. Herşey uygun olsun istiyorum. Kaplumbağalar hakkında birşey bilmezken şuan yeterli bilgiyi öğrendiğimi düşünüyorum ki bu yolda devam Makbuşum'u en iyi şartlarda yetirmem gerek. Hepinize çok teşekkür ederim . :)

Bide bu Juenpetmarket.com ne kadar guvenilir? Sadece resimleri göstermek için mi? Yoksa buradan mı alışveriş yapıyorsunuz siz?

Evet genelde juenden alisveris yapiyor bir cogumuz guvenilirdir
Emre abi yukarda mesajini bolmusum yine :)

bende de aynı tipte boru selale var. ben akvaryumun içinde su içinde bırakıyorum boru şelale kısmını. üzerine asılıyorlar dinleniyorlar . dışarı çıkarmak şart değil bence. içeride de sirkülasyonu sağlıyor.

Juen güvenilir bir firma. Bir çok arkadaş internetten alışveriş yapıyor. Ben İstanbul da olduğum için bizzat tek mağazasından alımlarımı yapıyorum.

Alisarp' Alıntı:
Evet genelde juenden alisveris yapiyor bir cogumuz guvenilirdir
Emre abi yukarda mesajini bolmusum yine :)

Evet :) Ben linki arıyordumki sende araya sıkışmışsın.
Bizim Cem le aynı anda yazdığımız uzun paragraflar oluyordu bir ara. Birde bakarak yazmışsın gibi aynı içerik :) Okuyan aynı cümleleri tekrar okuyordu.

netten normalde alışveriş yapmam ama kredi kartı kullanarak aldığım ve güvendiğim tek sitedir juen.

Hallettim kumu kökü felan gerçekten hem görünüm olarak hoş oldu hemde Makbuş baya sevindi gibi görünüyor. Kabuğunu sürtüyor değiştirecek heralde .)

Bu JuenMarket in istanbulda mağazası var mı?

Kanyonun sag taraftan arkasinda yani arka sokagi orda sorun gosterirler

Ömer Kardeşim , yazdıklarımızın boşa gitmemesi ve verdiğin emekler çok mutlu etti beni eline koluna yüreğine sağlık.. Asıl sorumluluğun için biz sana teşekkür ederiz :)

Ne demek sonuçta ben buna bi hayvan gözüyle değil bi arkadaş, bi evlat gibi görüyorum. Tabiki elimden gelen herşeyi yapıcam. :smile:

Alisarp' Alıntı:
Kanyonun sag taraftan arkasinda yani arka sokagi orda sorun gosterirler

Teşekkür ederim.) :smile:

Hayvanlara değer verip onlar için yapılan bu çaba çok sevindirici. Öncesi ve sonrası diye baktığımızda buna benzer gelişmelerden iyi ne olabilir.
Benim için uçuk, maliyeti çok daha iyi sistemler yapmaktan daha iyi birşey varsa sizler gibi öğrencilerin özveriyle böyle harikalar meydana getirmesi. Son zamanlarda bu örneklerden fazlaca görmekten çok memnunum.

elinize saglık :) güle güle saglıklı günlerde kullansın kaplusunuz :)

Çok teşekkür ederim .) Kabuk atıyor heralde çünkü aralıklar arttı, kabuk rengi soldu, bide kabuğunu sürmeye başladı mango köküne.)

Geri