Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni kurualan yapimi

asi kız

Bordo Bereli
mailto:/PQ8Aq6.jpg gorunen kismi kirdimmailto:/J3RMYj.jpg resimde gordunuz gibi sorum su bu kuru derzin ustune akvaryum silikonu surulmus cam yapisirmi?

14-16cm 4tane cam buldum koydekullanilmayan onlari kullanicam.

mailto:/PQ8ABb.jpg orta kismi eskisi gibi olamayacak bos olcak rampanin kenarlarini yapmayacam cam kenarlarina diklamasine cam silikonliycam rampa genisligi 31cm olucak.

Yanları kapalı olmaz ise akvaryumdan dışarı atlar.

Silikon pürüzsüz cama uygulanacak boşluk kalmayacak. Rampa ya yan camlarla yada alttan taban camı ile rampa arası cam parçasıyla desteklenecek yoksa hayvanların ağırlığını kaldırmaz.

Cvp: Yeni kurualan yapimi

Kapaticam abi kapatmažsam kacma ihtimali %100olur.sadece sikinti su o derzin sutune o silikonlanmis cam yapisirmi?tutarmi?

mailto:/oEGm9R.jpg o kirdim kisim camdan bu sekilde olcak silikonlamayi becerebilirsem????

Derzli yüzeyde tutunma sağlıklı olmaz. Sağlam olması için pürüzsüz yüzeye tutunmalı.

Abi yeni yapdigim derzden olmayacak cam olcak sekil olarak on kisim boyle olcak.

Abi o camla ugrasmayi birakdim ne yapdiysam beceremedim bende saklama kabindan yapdim.umarim olmustur.mailto:/8PEqk1.jpg
mailto:/GP16vb.jpg
mailto:/R16mJY.jpg

Rampa ile taban kısmı arasına alttan destek bir plastik yapıştır. Hayvanlar ağır, rampaya çıkarken rampa aşağı eğilirse çıkamazlar. Bunu dene bak. Rampa esniyorsa altına parça at.

Altinda kurualanin kalin tahta var abi usttede kitap koydum kurualanin ustune ..rampa cok esnek degil.

Ama senin deginide deneyecem..sen herseyin en iyisinibilirsin ustadim????

mailto:/1VkV7b.jpgfistik
mailto:/ErqrA9.jpgdişsiz
mailto:/r6V6pB.jpgucu bi arada cok sevdiler kirualani????

Geri