Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Nesil Pakize

Zencefil

Bordo Bereli
Pakize uzun sürelerdir kabuklarını değiştirmekle uğraşıyordu.Çoğu kabuğunu düşmesiyle yeni kabuk desenimizi sizinle de paylaşmak istedik :D
Şu anda kuyruk kısmında bir kaç parça ve alt kabukta 4 parça kaldı.Onlarda güneşli günlerin gelmesiyle kısa zamanda düşecektir.
Kabuk rengimizin güneşle daha da canlanacağını düşünüyorum.

Kabuk değişimine hazırlandığı dönem:
mailto:/2qjzzf5.jpg

Kabukların kalktığı ilk zamanlar:
mailto:/30ct43o.jpg

Ve ilk kabuklar düşüyor :)
mailto:/2mwz5s7.jpg

mailto:/2dqm0e8.jpg

Düşen kabuklarımız :D

mailto:/9fupzd.jpg

mailto:/mi183r.jpg

Alt kabuğumuzdan düşen ilk parçalar.Bu halini uslu durmadığı için pek çekemedim.

mailto:/oqhc9s.jpg

Yeni nesil kabuğumuz :D
mailto:/33u6d6v.jpg

mailto:/1078few.jpg

mailto:/11b0r3a.jpg

Şu an ki kabuk boyu 14 cm'den biraz daha büyük :D

Düşen kabukları toplamak iyi bir fikir müthiş görünüyor resımler :) Teşekkürler paylastıgınız için.

offffffff maşallah yaaa dev gibi gözüktü gözüme.Yanlış görmediysem erkek değil mi?Kabuklar fosil gibi duruyor :) ben attım valla 2sininkini de :) Kızıma görücü gelmeyi istermisiniz :) 3 yıl sonra çiftleştirmek istiyorum da :) Şuan 3 yaşında 12 cm boyunda :)

Çok güzel ya :D Bayılıyorum Pakize'nin maceralarını takip etmeye :D

maşallah çok yakışıklı olmuş pakize :) kabuk değiştirirken yani ilk kabuğunu attığı zaman nasıl görünüyor deri mi kalıyor ben onu merak ettim pakizede :D

Altından yeni bir kabuk oluşuyor.Sonra üstte kalan eski kabukları döküyorlar :)
Yani döküldüğünde tertemiz bir kabuk çıkıyor ortaya :)

Geri