Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Tetra ReptoMIN

nameste108

Platin 2 Üye
Merhaba arkadaşlar,

Bugün elime anadolupet'in Türkiye'ye getirdiği yeni Tetra Reptominler geldi.

Dış görünüş olarak kutu tamamen farklı bunu biliyoruz. Peki ya içerik ? Buna dikkat ettik mi? Ben bugün dikkat ettim. Genel olarak şunu söyleyebilirim: Protein oranını azaltmışlar, biraz daha kalsiyum ağırlıklı bir yem olmuş.

Eski Reptomin:
%42.5 protein
%8.5 yağ
%2 lif
%13 kül
%8 su
%2 kalsiyum

Yeni Reptomin:
%39 protein
%4.5 yağ
%2 lif
%9 nem
%3.3 kalsiyum
%1.3 fosfor

Vitaminlerde ve minerallerde de birazcık azalma söz konusu yeni Reptominde. (IE/Kg cinsinden)

Bilginize!

Cvp: Yeni Tetra ReptoMIN

Benim yazdan beri aldığım Reptominlerin protein oranı %39, diğer oranlarda alttaki değerlerde. Eski reptominler piyasada yavaş yavaş tükeniyor sanıyorum.

Bence ana yem için ilk değerler biraz yüksek, zaten karides desteği yapıyorız. Ama güzel bir noktaya değinmişsiniz :) Herkes fark etmez :)

Burak bey elimde eski reptomin var, yani fauna. onun içerikleri şöyle;

ham protein % 39

ham yağ % 4,5

ham lif % 2

ham kül % 15

su % 9

kalsiyum % 3.3

Değerleri aynı ben bir fark göremedim, bahsettiğim ürün; http://www.petmarket.com.tr/TetraFauna-Reptomin-Kaplumbaga-Yemi-StickCubuk-100-ml,PR-1693.html

Acaba sizin eski dediğiniz daha da eski bir ürün mü ?

Benim bahsettiğim de Tetrafauna Reptomin.
Son kullanma tarihi: 11/12 bu size üretim tarihi hakkında bilgi verebilir. Şimdiki ürünün son kullanma tarihi 11/13.

Evet aynı ürünlerden bahsediyoruz o zaman, bendeki faunanın son kullanma tarihide 08/12.

Yoksa parti parti ürünlerin içeriklerinde değişim mi yapıyorlar. İçerikleri bir yerden kopyalamadım, direkt arkasında yazanları yazdım.

Hiç bir fikrim yok. Ben de direk arkadan yazdım. Acaba benimkinde neden farklı değerler var? Yine anadolupet'in getirttiği ürünlerden almıştım.

Bende anadolu petin ürününü kullanıyorum 2 ay önce juenden aldım. Gerçekten ilginç, kafam karıştı. Basım hatası falan olabilir mi ki ?

Basım hatası bir olur iki olur. Neredeyse tüm değerler farklı. Yanlış etiket yapıştırmışlardır diyeceğim; ama ön tarafı Tetrafauna Reptomin bildiğimiz...

Gerçekten çok garip, dün Tetra' nın sitesinden bakayım dedim değerlere, değerler yazmıyordu

Geri