Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni üye

Sprite

Gümüş 1 Üye
Arkadaşlar bugün petshopta karideslerim için yem alırken yerde soğukta küçücük bir kutu farkettim ve içine baktığımda bir kaplumbağa vardı suyu felan çok kötü halde kaplumbağa çok sağlıklı ama kabuk boyu aşağı yukarı 8cm felan idi adama söledim çıkar şunu şurdan diye adamda yarım ay sonra kaplumbağa yavrularım gelecek ve bir boş akvarumum var onları da oraya koyacağım dedi bende şu an düşünüyorum arkadaşlar şu an elimde 1m boş bir akvaryum var alsammıki ısıtıcı felan da var fazladan dış filtrede ışığı da en yakın zamanda alırım ama şimdilik devit3 ile bir iki hafta geçiniriz alayım mı kaplumbağayı?

Gerçekten çok vicdan azabı çekiyorum yani onu kurtarma şansım varken elimde imkanlar da varken

İmkanın var bence al derim ama o adama söyle ama böyle bakılmaz de bu nedir ya bu insanlar böyle yaparsa alan insanlarda küçücük kapta bakıyorlar.. Keşke zabıta petshoplarıda denetlese ahh ah.. Kimsenin umrunda değil.

Cvp: Yeni üye

eğer bakacaksan veya birine sahiplendirme yoluyla veririm dersen al. geçici olarak düşünürsen hani alayım adam akvaryuma geçince vereyim dersen sendeki şartlardan kötüsüne gideceği için durumu iyi olmaz.

Isik dediginiz hatirlatayim dedim isitma lambaniz var degil mi ?
UVb yi alirsiniz 2 hafta sonra o sorun degil elde imkan varken alinabilir tabiki

Çok Şahsi ve duygusal bir karar. Ben hemen al derim ama mantığım der ki eğer sonsuza kadar bakımını üstlenebileceksen al! Sahiplendirme ihtimalin olmayabilir, geriye götüremeyebilirsin veya da sorumluğun fazla geldiğini hissedebilirsin. İyi değerlendirip baştan kendin kabullenmelisin.

Isıtma lambam var ısıtıcı felan vs kuru alan hepsi var akvaryum da boş şu an zatem aldığımda o adama asla geri vermem gerekirse yeni bir akvaryum alırım ama geri vermem o hayvanlar bize bağlı zaten öbür tarafta bunlsrın hepsinin cezaları ve hesapları sorulacak ben o hayvanı alırsam bağlanırım salmam birdaha

Sen al kaplumbağayı ama o adama gereken dersi ver.. İyiki farketmişsin.. Az kaldı ama gitgide büyüyoruz forum ailesi olarak birgün bir yürüyüşte biz yaparız

o adamın hiçbir zaman akvaryuma o zavallıyı koymayacağını biliyorsun dimi :( :'(

Bencede imkanlarin varsa al derim cok büyük sevaba girersin insanin ici sizliyor resmen onlar ise satisin pesinde anlamiyorlar hicbirseyden bende görmüstüm türkiyede bir petshopta en az 20tanelerdi ufacik bir akvarumun icinde üat üste :( yazik günahtir ya can tasiyorlar umarim hayirlisi olur ve yakin zamanda onu alip burda bize göstermeni dilerim

büyük kaplumbağaların malesef şansızlığı alınma ihtimallerinin çok düşük olması. ya açlıktan ya bakımsızlıktan ölmeleri bir yana, yem ziyanındansa çöpe veya kanalizasyona atılmalarıyla hayatları son buluyor. bakamayıp buralara bırakanlar bunu düşünemiyorlar malesef.

Ali, sende başka kaplumbağa var mıydı? Duyarlılığın gerçekten çok güzel ama bunun sonuda yok. Umarım sizlerden biri ileride düzenlemelerde söz sahibi olup sadece kedi köpek değil tüm pet shopta satılan hayvanlara sahip çıkar.

Geri