Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni yem sorunu

Gremory

Bronz 2 Üye
Merhaba arkadaşlar kaplumbağama önceden bu turuncu olan yemlerden veriyordum yani çıtır olan kırılgan yemler varya karides deniyor galiba işte ondan veriyordum daha sonra turtle stick adında bir yem aldım fakat bu yem koyu yeşil renginde ve kaplumbağam yemi yiyor ama 3-4 tane anca yiyor turuncu olan yemden 10-20 tane yiyordu neredeyse ne yapmalıyım yemi tanımıyor galiba turuncu olan her şeye geliyor ama o yeme gelmiyor ?

Kaplumbağanızın boyunu yazarmısınız? Ayrıca yem miktarı yaşı ne olursa olsun kafa hacmini geçmemeli

Gammarus eger aciktan alinmis torbadaysa onu atin diger yemde hakeze kalitesiz raffy p jbl agil isterseniz rugil ve gammarus dedigim gibiyse tropical, raffy i, tetra, jbl gammarus alin

Cvp: Yeni yem sorunu

Yok torbada değil kutusunda şu şekilde mailto:/8na2mr.jpg

gammarus için yazmış emre. açık torbada satılan gammaruslar. bayat veya sağlıklı olmaz. parazit yumurtası taşıyabilirler. yem olarak sera raffy P, gammarus kutudaysa devam et. yoksa raffy I ve kemik gelişimi için jbl agil. agil 6 cm kabuk boyuna ulaşmışsa al. sert yemdir öncesi için hayvan zorlanır. bu turtle stick. tetra reptomin ayarında ama daha kalitesizdir. bunu aralarda verip tüketmeye çalış sonrasında reptomin alırsın. aldığında haber verirsin yem programı yaparız.

Tamam anladım o zaman ben raffy p alıyım bide raffy ı alıyım ?

evet raffy p içindeki kırmızılarda mineral yemdir. haftada bir gün tam öğün olarak ayırıp ver. bu varken ekstra vitamin damla damlatmana gerek yok.

Tamam en kısa sürede temin edeceğim yemleri teşekkürler ilginiz için :)

Geri