Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni yemler geldi beslenme duzeni lazim

MUSTİ08

Bronz 3 Üye
Merhaba
eksik olan yemlerim geldi
-jbl energil ( bildigimiz balik cikti butunce mi aticam sutu cok kirletir gibi duruyor)
-jbl agil ( cok az sayida satan yer var ucuza 1000 lik aldim skt 2019)
-sera raffy p
-sera raffy mineral
-sera raffy vital
-tetra reptomin

mailto:/VYyYQv.jpg

Yemleme duzeni nasil olmali her gun 1 cesit atsam yeterli olurmu ? Mineral yem tek ogun olursa kafa hacmi kadar mineral mi verilicek ?

mailto:/forum/konu-su-kaplumbagalarinda-beslenme-her-yas-icin.html

Tesekkurler verdiginiz lintekten kaplumbagamin boylarina uygun diyeti sectim telefona zaman ayarli not olarak kayit ettim artik duzenli sekilde beslenicekler .

mailto:/nrGjD0.png

Kabuk boyları ne kadar ?

Baliklarin,sert veya diken gibi kisimlari oluyor Elinizle kontrol edip hatta bolerek vermenizi tavsiye ederim

Hergün bir yemden tek öğün vereceksin. Miktar kafa hacmi kadar. Mineralde dahil. Yalnız vitamin damlayı bırak. Mineral yemde fazlası var eksiği yok.

Energili ağzına sığacak oranda parçalayıp ver. Büyük atarsan parçalaması zor olur su yağlanır ufak parçalar dağılır ve hayvanlar aynı yeme düşüp dalaşırlar.

Bunda dikkat edeceğin balıkların yüzgecini, karideslerinde ağız kısmındaki dikensi dokuları kırmak bunlar ağızlarına batar.

Agili büyük almışsın. Gölgede dursun. Hepsi aynı şekilde. Yalnız agili açtığında hemen kapağını kapa fazla hava alırsa içindeki nem kuruyup iyice sertleşiyor.

Vital ile reptominin arasına energili koy. Aç gün yaptığın gün yeşillik verebilirsin.

Cvp: RE: Yeni yemler geldi beslenme duzeni lazim

cem' Alıntı:
Hergün bir yemden tek öğün vereceksin. Miktar kafa hacmi kadar. Mineralde dahil. Yalnız vitamin damlayı bırak. Mineral yemde fazlası var eksiği yok.

Energili ağzına sığacak oranda parçalayıp ver. Büyük atarsan parçalaması zor olur su yağlanır ufak parçalar dağılır ve hayvanlar aynı yeme düşüp dalaşırlar.

Bunda dikkat edeceğin balıkların yüzgecini, karideslerinde ağız kısmındaki dikensi dokuları kırmak bunlar ağızlarına batar.

Agili büyük almışsın. Gölgede dursun. Hepsi aynı şekilde. Yalnız agili açtığında hemen kapağını kapa fazla hava alırsa içindeki nem kuruyup iyice sertleşiyor.

Vital ile reptominin arasına energili koy. Aç gün yaptığın gün yeşillik verebilirsin.

teşekkürler hocam 

az önce farkettim roxin 50w ıstıcı kırılmış alt tarafı parçalanmış kaplumbağaları çıkardım komple su değişimi yapıcam cam kırıntıları olabilir diye ı. ıstıcıyı surekli yerınden sokuyorlardı çarpıyorlardı galıba bu yuzden kırıldı elimde 300w ısıtıcı var boyu uzun onu taksam garanti parçalarlar bugun boyle geçiricekler artık yarın yeni bir ısıtıcı alabilirim. elimde 25w ısıtıcıda var ama 50lt suya küçük kalır zorlanıp arıza yapmasın ne yapabilirim bugunu böylemi geçirsinler ?

mailto:/pPY0kz.jpg

Cvp: Yeni yemler geldi beslenme duzeni lazim

Tabana iyice dikkat et kum varsa cam kiriklarini bolmak zor olabiliyor, 25 watt bir sure idare eder, surekli calisacaktir sicakligi sabit tutmak icin, olmamasindan iyidir ;)

Isıtması uzun sürer ama su dengeye gelince ısıtıcıyı bir miktar rahatlatır ama yine normale göre uzun çalışacaktır. Filtre sirkülasyonu fazla zorlatmaz. Yeni alacaksan 100 W al. Çelik ısıtıcı alabilirsin. Roxin veya rubio markada çelik var.

Cvp: Yeni yemler geldi beslenme duzeni lazim

Yenı ısıtıcı alacaksanız paraya kıyıp bir defa alın. Çin malı ısıtıcılar çok çabuk bozuluyor ve çok kalitesizler.

Roxin ve Ribao çelik ısıtıcılar 45 TL den başlıyor 20 TL daha eklenip Tetra Proline almak daha mantıklı.

Geri