Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni yemlerimiz

antifbyigit

Bordo Bereli
Arkadaşlar 1 hafta önce başlayan bir kıtlıktan yeni çıktık dikkat etmemişim bütün yemler bitmişti
sonra sipariş vermeye çalışınca kartla ilgili problemler çıktı 5 gün süren bu işi halledince bende direk en büyük yemlerden aldım 1 litrelik yemlerden Arzu abla (zencefil) sera raffy p yerine tetra al dedi birde benim kaplumbağalarım artık büyük olduklarından 1000 ml sera raffy vital aldım ikisini heralde bana 3-4 ay gider diye düşünüyorum. :)

mailto:/v/p/3qf2j.jpg

Yemleri görünce direk çırpınmaya başladılar. 1 hafta boyunca petshoptan aldığım en küçğk 50 ml yemi kullandılar. :D çabuk bitmesin diye az az veriyordum onuda. :D

Cvp: Yeni yemlerimiz

Benim yemlerim 250 ml sera raffy p yi kışa girerken almıştım yarısına anca geldi çok vermeme rağmen bence senin en az 1 yıl gider yemler :)

Ben 5-6 aydır Raffy Royal büyütme yemini bitiremedim yarılandı ^^

Ben daha almadım da yemlerin son kullanma tarihi kaç yıl acaba. Ben kırmızı yanaklı minik kaplumbağalar alacağım 1000 ml çok fazla bence son kullanma tarihi geçer diye düşünüyorum ama sizinkisi büyük maşallah. Acaba günde ne kadar ve ne sıklıkla yem veriyorsunuz? Yavruyken nasıl veriyorsunuz?

Bende biri 15 biri 12 cm iki kaplumbağa olduğundan 250 ml bana 1 ay zor dayanıyor bunlardan önce 1000 ml raffy p vardi tek o 3 ay felan kullana bildim tabi arkadasıma vermiştim 2 haftalığına o avuç olarak atınca bitirdi bunlarda tahmini 5-8 ay arası gider heralde zaten bundan sonra ana yem vital olacak.Yeni alacaksan royal kullan derim ben 250 ml royal kullan bitince 1000 ml raffy p al bence. :)

Son kullanma tarihi geçmez merak etmeyin, büyük kaplumbağalar daha fazla yem demektir :)

Vitali ağırlıklı olarak verin, haftada 1 2 günde tetrayı verirsiniz, hayırlı olsun :)

Bir şey sorucam kuru alanınız çok hoşuma gitti fakat nereden çıktıklarını çözemedim :ff:

Kuru alana çıkamıyorlar malesef geçen gün rampasını kestim rampanın derzini az sürmüşüm altını parçalamışlar bende kestim altına cd kabı yapıştırmayı denedim olmadı başka bir çözüm deniyeceğim yada turtle band alıcam 1 haftadan fazla kuru alana çıkamıyorlar artık vantuzlar taşımıyor cd kabından yapma şansımda yok. :(

Su seviyesini yükseltin o zaman :D

Derzin içinde mavi strafor olduğundan kuru alanda beraberinde kalkıyor. :)

Geri