Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni yemlerle beslenme programi

BrkGltkn86

Bronz 1 Üye
Şuan yeni aldığım karides yem, Tetra reptomin ve Sanyu turtle stick aldım. Hangisini ne sıklıkta vermeliyim ?

Cvp: Yeni yemlerle beslenme programi

Hayvanın kabuk boyu kaç cm Burak ? Elindeki yemlerle bir program oluşturalım.

Sanyu pek tercih ettiklerimizden değildi. Keşke sera vital bitkisel yemi alsaydın. Buda gerekecek. Artık bitkisel besinlerde gerekiyor. Bunuda edinip buradan uygun program yapılabilir.

mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagalarinda-beslenme-her-yas-icin.html

Pazartesi: Tetra reptomin
Salı: Karides
Çarşamba: Tetra reptomin
Perşembe: Aç kalsın, Az marul vb. yeşillikte verebiirsin.
Cuma: 2/1 oranında tetra, 2/1 oranında sanyu
Cumartesi: Karides
Pazar: Tetra reptomin.

Burak normalde bu programda bir gün mineral verilmesi gerekir. Olmadığı için eklemedim. Eğer vitaminin varsa pazar günkü verilecek Tetra reptomine damlatarak verirsin. Sanyu çok kaliteli bir ürün olmadığı için yarım öğün yazdım.

sanyuyu açmadıysan hemen iade et. yerine jbl agil, jbl calcil veya sera mineral yem, raffy p veya carnivor yem. bu yemlerin iki tanesi olsun. calcil ve mineral haftada bir gün verilir. diğerleri ana yem grubunda.

Hayvanlar 10 cm olduğu için sera vital yemi unutma. Destek yem ile ilk gerekecek yem bu.

Geri