Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yosun

efeyilmazz

Moderator
Yönetici
Şu sıralar ısıtıcının üzerinde ve camın bazı kısımlarında yosun oluşmaya başladı. Temizliyorum fakat yine oluyor. Kaplumbağanın kabuğunda da yosun oluşmaya başladı. Geçen gün tuz ile kabuğunu fırçaladım şimdi yeniden yosun olmuş. Yosunların oluşmasını nasıl engelleyebilirim? Akvaryum doğrudan güneş görmüyor.

Şu sıralar ısıtıcının üzerinde ve camın bazı kısımlarında yosun oluşmaya başladı. Temizliyorum fakat yine oluyor. Kaplumbağanın kabuğunda da yosun oluşmaya başladı. Geçen gün tuz ile kabuğunu fırçaladım şimdi yeniden yosun olmuş. Yosunların çoğalmasını nasıl engelleyebilirim? Akvaryum doğrudan güneş görmüyor.
Jbl marka yosun onleyici vardı. Su degisminden sonra akvaryumu iyice yıkayın.

Akvaryumu komple ve iyice akvaryuma ait bulaşık süngeri ile temizle kalıntı kalmasın.

Lamba mümkün olduğunca kuru alanı görsün. Suya vurduğu noktalarda yosunu tetikler.

Efe dış filtre var mıydı? Yada iç filtrede sobo 808c kullanıyordun değil mi?

Su kaç litreydi?

Mini dış filtre var abi. sunsun hw 603-b.

Yaklaşık 60 litre su var.

Filtre içine silme çorba kaşığı kadar (kaşığa tam tepeleme doldurmayacaksın) seachem phosguard koy. Bu kısmen çare olacaktır. Sudaki silikat ve fosfatı tutup yosunun oluşmasının bir müddet önüne geçer.

Müjdenin diz altı dandik naylon kadın çorabı olur. Buna koyup su çıkışına yakın bir yere koy.

Büyük dış filtrelerde jbl silicate ex daha performanslıdır. Halihazırda var olanı da izole eder. Üremesini önler.

Geri