Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yosun

Hakan0zmen

Bronz 3 Üye
Merhabalar, akvaryumda cok az yosunlasma var. Kaplumbaga henuz 6 aylik yanina yosun yiyen balik alsam beraber yasamada sorun olur mu?

Yaşam koşulları farklı. Vatoz iri olursa kaplumbağaya yapışıp dibe çeker. Ufak olsa kaplumbağanın ısırma ihtimali var. Yemleme zamanı denk gelebilirler.

Doğrudan akvaryum güneş görmesin. Genel temizlik zamanı akvaryuma ait bulaşık süngerinin yeşil kısmı ile üstünden geçip suya karıştırın sonra suyu alın.

Merhaba benim akvaryumumda da yosun olusuyor güneşe koydugum için, ben haftada bir akvaryuma kullandıgım uzun saplı fırcamla temizliyorum onu filtre çekiyor. Bildiğim kadarıyla o yosun zararlı değil

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yosun yoğunlaşırsa sudaki oksijeni tüketip su kalitesini düşürür. Az oranda olan sorun olmaz. Hayvanın yemesinde sakınca yoktur.

Yalnız dekor yapay çim üzerinde oluştuğunda hayvan bunları da yosun ile birlikte yerse bu zararlıdır.

Yosun yoğunlaşırsa sudaki oksijeni tüketip su kalitesini düşürür. Az oranda olan sorun olmaz. Hayvanın yemesinde sakınca yoktur.

Yalnız dekor yapay çim üzerinde oluştuğunda hayvan bunları da yosun ile birlikte yerse bu zararlıdır.
Camın köşelerinde oluyor yenicek kadar büyük değil beni görüntü olarak rahatz ettiği için ben temizliyorum, hep suyu ilk koydugum gün gibi kalsın istiyorum ama kapluş akvaryumunda pek mümkün değil

Kaplumbağa akvaryumunda mümkün olmayan çok şey var ne yazıkki.

Geri