Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yuvasına dönen Yeşil'in mutluluğu

olivia-peter

Bordo Bereli
Bugün akvaryum temizliği yaptık. Doğal olarak Yeşil'in yuvasınıda temizledik.
Dışarda temizlik bitsin diye beklerken çok sıkıldı Yeşil, yaklaşık 2 saat sonra suya geri koyduğumds çıldırdı :)
Sanki yıllardır su görmemiş soytarı durmadan yüzdü. Biraz izledim biraz video çektim o hala devam ediyordu.
Videoyu paylaşmaktaki amacım az suda baktığımız sukaplumbagalarını derin suya kavuşturduğumuzda ne kadar mutlu olduklarını görün istedim.

[video=youtube]http://m.youtube.com/watch?v=0Qa4UPy2c8o&feature=youtu.be[/video]

Yuvarlak parke pistte deli gibi dönen bisiklet yarışçıları gibi ufaklık :) o nasıl yüzmek öyle, ayağınıda çırpa çırpa gidiyor. Bir ara pit stop yapayım diye ortaya yöneldi, mangoya kafa attı :)

Cvp: Yuvasına dönen Yeşil'in mutluluğu

Bana mutludan çok telaşlı gibi geldi. Sanki suyun ortasında korkunç bişey var da ordan uzaklaşıp çıkmak istiyormuş gibi panik halinde kenarlara tırmanarak yüzüyor. Bende mi tuhaflık var yoksa bilemiyorum ama bana öyle geldi :breh:

Sorun yok merak etme ;) alışkın olduğu yuvası, sadece biraz uzak kalınca dönünce heyecanlandı. 4 dk falan böyle yüzdü sonra çıkıp ısındı :) Besleneceği zamanda böyle bir kaç tur atıyor tarzı bu yaramazın.

Çok tatlı olmuş ya :) ne güzel birde bu hayvanlar mutluluk nedir bilmez derler..

bu böyle giderse yaz sonu diğerleri ile aynı akvaryumu paylaşacak gibi.

senden kaçıyor :smile: dönüyor geliyor aynı yere, bakıyor ordasın bir daha sonra ters tarafa kaç babam kaç. :smile:

İnsallah Cem, bir araya gelirlerse sevinirim böyle ayrı gayri olmuyor :)

Bu sabahta yem saati gelince videodaki gibi başladı turlamaya, nasıl yapıyorsa o patilerden cup cup sesler geliyor. sonunda gidip besledim sakinleşti çıktı ısınmaya :)
Beslenme saatini erteleme şansım bile yok :)

benim akvaryum rezil vaziyetteydi şimdi iki yem az vermeye başladım. akvaryum pırıl pırıl. dipte kir kırıntı adına hiçbir şey bırakmıyorlar. beni gördüklerinde artık cama yapşma da kalmadı demek ki karınları doyuyor. yem uzatana kadar sakinler.

Saydım kerata 5 kere tur attı.Helal... :D

Beslenme bizde de sıkıntı çekmeye çalışıyorum.Bir ara çekersem atayım siz nediceksiniz merak ediyorum.

Tebrikler Cem sonunda verdiğin cezalar işe yaradı demek :)

Burcu Olimpiyatlara falanmı götürsem ben bunu 1 dk da 5 tur iyi bence :) nefes tutmada süper :D Apnea da rekor kırar :)

olivia-peter' Alıntı:
İnsallah Cem, bir araya gelirlerse sevinirim böyle ayrı gayri olmuyor :)

Bu sabahta yem saati gelince videodaki gibi başladı turlamaya, nasıl yapıyorsa o patilerden cup cup sesler geliyor. sonunda gidip besledim sakinleşti çıktı ısınmaya :)
Beslenme saatini erteleme şansım bile yok :)

Öyle heyecanlıki arka ayağı yukarıya çıkarıp vuruyor şap şap :) Seyrettikçe gülüyorum :)

cem' Alıntı:
benim akvaryum rezil vaziyetteydi şimdi iki yem az vermeye başladım. akvaryum pırıl pırıl. dipte kir kırıntı adına hiçbir şey bırakmıyorlar. beni gördüklerinde artık cama yapşma da kalmadı demek ki karınları doyuyor. yem uzatana kadar sakinler.

Sendeki nüfusta bayağı olumsuz etkilemiştir kirliliği.

şimdi düzeldi. moda oldu zaten diyet yapsınlar.

6 tane ama sen bana bakma seninkine az gelir.

Ben yine 15 civarında veriyorum abi ama azaştayım biraz temizlik yüküde azalır dediğin gibi

O konu Cem in insiyatifinde uyguladığı bir durum. Kafa hacmi kadar ver gene Yaşarcan. Hayvan dışkı yemiyorsa gene yemez zaten, besinsiz kalmasın. Benimkiler yemi tam veriyorum gene dışkı yiyor. Aslında bence Cem inkilerde yer ama belki bir süre geçince.

ben o zaman 15 taneden devam ediyim ama biraz çok gibi geldi bana ?

Hayvanin boyu ne kadardi yasarcan ben toplam 50-60 yem atiyorum cunku

12 13 cm civarında şuan ama kafa hacmini aşmıyorum genelde 15 tane yeterli oluyor ama fazla olabilir belki

10-12 yap. 15 çok. benimkiler dışkı yiyor hele ki yaptıkları sırada bir diğeri altındaysa havada kapıyor sıcak sıcak. :smile: önceden ilk ikisi diğer ikisininkini koklayıp yemiyorlardı. şimdi ayrım yok.

alisarp hepsine mi atıyorsun birine mi ?

Geri