Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Zencefil Ve Çitlembik Albüm

Çitlembik0216

As 5 Üye
Merhaba Arkadaşlar,

RES'lerim için bir albüm açmaya karar verdim, Bugün tank'ı değiştireceğim için 60 litrelik tank'ta son bir video çekip sizinle paylaşmak istedim. 

Bu işte daha çok acemiyim video'daki hatalar için kusura bakmayın.. Ben Kaplumbağalar'ın şirinlik tatlılıktan yana daha çok saldırgan asi hayvanlar olduğu düşündüğüm ve bu halleri daha çok hoşuma gittiğinden sizlerlede zencefil'in her zamanki hallerinden birisini paylaşıyım dedim.

Parmaklar'a Dikkat ;)

[video=youtube]https://youtu.be/9JgkhbAaXww[/video]

Cvp: Zencefil Ve Çitlembik Albüm

Çitlembik0216' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar,

RES'lerim için bir albüm açmaya karar verdim, Bugün tank'ı değiştireceğim için 60 litrelik tank'ta son bir video çekip sizinle paylaşmak istedim. 

Bu işte daha çok acemiyim video'daki hatalar için kusura bakmayın.. Ben Kaplumbağalar'ın şirinlik tatlılıktan yana daha çok saldırgan asi hayvanlar olduğu düşündüğüm ve bu halleri daha çok hoşuma gittiğinden sizlerlede zencefil'in her zamanki hallerinden birisini paylaşıyım dedim.

Parmaklar'a Dikkat ;)

:D :D :D :D 

Tam nohutkafa ikisi de. Gözler çizgi, eskiden karatekid vardı ustası Miyagi, ona benzettim  :) :) :)

Tost' Alıntı:
Çitlembik0216' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar,

Parmaklar'a Dikkat ;)

:D :D :D :D 

Tam nohutkafa ikisi de. Gözler çizgi, eskiden karatekid vardı ustası Miyagi, ona benzettim  :) :) :)

Hiç sorma abi çok fenalar vallahi, akvaryum'a elimi yaklaştıramıyorum allahtan diğeri biraz daha sakin :D

Benim tost ufakken parmağımı ısırıyordu. Elimi sudan çekince ucunda sallanıyordu parmağımı bırakmadan  :D :D :D

Şimdi 500 gr'ı geçtiği için bu tip gereksiz hareketler yapmıyorum. Geçen sene annemin parmağını kaptı bayağı bir et koparmıştı  :D :D :D

Elden beslemede bunlar sürekli parmağa odaklanıyor. Bu da görüş açısı ile alakalı. Yakınlaştığında burun ucunu görmediğinden direk parmaklara odaklanıyorlar. Zaman içinde de bu hayvanlarda şartlanma oluşturuyor. Parmağı gördükçe ısırma meyili gösteriyorlar.

Ben çok kaptırdım. Birine yem verirken diğerleri diğer parmaklara dalıyor. Akvaryum üstüne elimi koyduğumda yine öyle. Kaptığında sallanmaları bir yana birde koparmak için emme basma tulumba gibi aşağı yukarı hareketleri var.

Aynen öyle abi.. Şöyle bir durum var rahatsız etmemek amacıyla kapıdan bakıyorum.. Kafamın yarısı görüyorlar hemen bana dogru koşturmaya başlıyorlar. Akvaryum'un içinr girsek bizide parçalar bunlar.

Zencefil yeni kuru alan'ın tadını çıkartırken :)

[url=mailto:/a3ggB7][img]mailto:/a3ggB7.jpg[/url]*
[url=mailto:/d3MMor][img]mailto:/d3MMor.jpg[/url]*

Akvaryuma daha dün girdi. Bugün etinden sütünden faydalanmayı öğrenmiş. Hayvan şöyle 10 cm kadar olsun koğuş ağası gibi kenardan ön ayağını aşağı suya sarkıtıp kurulacak. Suratta da bas git kafamı bozma ifadesi.

Bu turtle bankte ne keramet varsa hayvanlar yatarken seni görse istif bozmuyorlar.

Cvp: RE: Zencefil Ve Çitlembik Albüm

cem' Alıntı:
Akvaryuma daha dün girdi. Bugün etinden sütünden faydalanmayı öğrenmiş. Hayvan şöyle 10 cm kadar olsun koğuş ağası gibi kenardan ön ayağını aşağı suya sarkıtıp kurulacak. Suratta da bas git kafamı bozma ifadesi.

Bu turtle bankte ne keramet varsa hayvanlar yatarken seni görse istif bozmuyorlar.

Abi bu acaip bir hayvan çitlembiğe sadece dönüp bakması kendinden uzaklaştırmasına yetiyor. Hani ilk aldığımda çitlembik üstündü sen demiştin ileride ne olacağı belli olmaz diye aynen öyle oldu bir elinde tesbih'i eksik :)

Turtle bank'ın üstü çok güzel dizayn edilmiş abi ama gerçekten bende anlamadım bayıldılar kuru alana birde bunlarda bir huy öne çıktı, ikiside kuru alana sığmasına rağmen sırayla çıkıyorlar biri çıkıyor 20-25 dk iniyor sonra diğeri çıkıyor.

Biraz daha büyüsünler beraber çıkarlar. Suda hır gür yaralama olur ama suda uyurken ve kuru alana çıktıklarında yanyana üstüste duruyorlar. Bu da işin enteresan kısmı.

Cvp: RE: Zencefil Ve Çitlembik Albüm

cem' Alıntı:
Biraz daha büyüsünler beraber çıkarlar. Suda hır gür yaralama olur ama suda uyurken ve kuru alana çıktıklarında yanyana üstüste duruyorlar. Bu da işin enteresan kısmı.

Aynen öyle, sanırım herhangi tehlikeye karşı korunma iç güdüsü veya akvaryumdan kaçmayı düşünüyorlar
Şuana kadar hiçbir kaçma teşebbüsüyle karşılaşmadım bakalım 10 cm'i geçince neler olacak :)

Son anda yakaladım keretaları kapı dibinden çekene kadar canım çıktı anca bu kadar oldu :)

[url=mailto:/PkavDb][img]mailto:/PkavDb.jpg[/url]*

İyi gözün aydın. Büyüyünce diğerinin üstüne basar atlar artık.

Benim dişilerden birini bugün kalorifer altında buldum. Sağ ön ayak arkasından kabuğu 2 cm kadar çatlatmış kan akmış biraz. Çatlak zor görünüyor. Kanın nereden geldiğini görmek için biraz bastırdım. Aralık olmaması iyi çabuk kaynar. Kudurdu belası buldu.

Önce iç filtreyi denemiş yan yatırınca olmamış arkasından oklavayı rampaya uzatıp çıkmaya çalışmış vantuzlar sökülünce dibe düşmüş. Üçüncü denemede kuru alana çıkmış diğer kaplumbağanın üstüne basıp mandalları teker teker sökmüş. (Mandalların bir kısmı akvaryum içinde bir kısmı kuru alanda bir kısmı da oda yüzeyindeydi) lambanın çanağına basıp atlamış. Lamba kuru alana yapışmış. Ampul sağlam. Daha eve gitmedim gidince bakıcağım akvaryumda mı değil mi ?

Abi çok geçmiş olsun, yalnız kaçmak için her yolu denemiş ne bulmayı umit ediyordu acaba dışarda..neyse ki hayvan senin elinde olunca insan endişe etmiyor en kısa zamanda iyileşir inşallah..  Suyu yarıya indirmek zorundamı kalıcaz napıcaz böyle giderse bilmiyorum.. Vallahi benimkiler kaçmasın diye kapağında ortasını kesip akvaryum'a bile koyabilirim..

Şimdi baktım durumu iyi sersemlik gitmiş. Beni takip ediyor. Alt üst bağalar ve bacak sağlam. Bir aya kalmadan eskisinden sağlam olur. Yarın genel temizlik yapacağım tertibatı alırım.

Maşallah abi, Arada bir bilgilendirirsin merakta bırakma bizleride.

Dikkat Yemek ! :133:

[video=youtube]https://youtu.be/46TDIm194QE[/video]

Bu kucukluk halleri cok guzel, cok hareketliler. Buyuyunce ki ac gun, ve ogun sayisini azaltma uygulamamizin hakikaten yerinde oldugunu bu kucukleri gorunce anliyorum. Bende artik bir yavru istiyorum vallahi yeniden, bu yaz siddetli olarak calisicam.

Geri