Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Zilli ve Hayri

Cvp: Zilli ve Hayri

uva metabolizmayı hareketlendirir. bu da hayvanın gelişmesi için gerekli olan ışınımı sağlar. uvb ise D3 vitamini kendi vücudunda sentezlemesine yarar. devit yapaydır. bu vitamin vücutlarında kalsiyumu tutarak dışkı yoluyla atılıp azalmasını önler.bu sayede kabuk yumuşaması önlenmiş olur. bu iki ışınım güneşin verdiği etkiyi sağlamaya yardımcı olur. ikisinin bir arada olduğu ampulü almak uygundur.

Mandallı lambadan massive diyince yok mu dediler? Anadolu yakasında Bauhausta vardı. Bu lamba acil. En kötü bir masa lambasına ampulü takıp ısıyı sağlamalısın.

Cem uva-uvb konusuna değinmiş. Aynen katılıyorum. Buda devit yerine gereken bir malzeme.

Teşekkürler Emre ve Cem abi.Hafta sonuna kadar ben devit alayım. Çok oyalanamadım ama beni idare edecek bir masa lambası buldum.Teyzem verdi.Ayrıntılar için sa olun.

Hadi hayırlısı olsun. Dikkatli konumlandırmak gerekir, lambada devrilme falan olmasın. Cam bir oda derecesi ile kontrol edip zemin ısısının 31-33 derece olduğunu kontrol etmeyi ihmal etme.

Oda 22-25 derece olsun derim. En azından gündüz bu ısıda olsun. Gececde çok soğuk olmamalı tabi. Nede olsa su yüzeyinden soluma yapıyorlar. Adapte oldukları ısıdan çok düşük oda sıcaklığı akciğer enfeksiyonu sebebidir. Gene bu sebeple su ısısını ben 26 tutuyorum. Önerdiğim ısıda genelde budur.

Oda sıcaklığı işi kolay.Sanırım işleri yavaş yavaş yoluna sokuyorum.:D

Özellikle kuru alan ısısını da çözmen iyi oldu Burcu. Bir ara sistemi tam kurup resimlerini detaylı çekki ufak tefek detaylar kaldıysa belirtelim.

Olur abi.Ama ekipmanları tamamladıktan sonra gelicek foto.

hayırlı olsun burcu. yavaş yavaş ekipmanları tamamlıyorsun. hadi bakalım. tam kışa girmeden önemli olanları hallediyorsun.

Sizin sayenizde abi.İyi ki bu siteye üye olmuşum.Sizi sayenizde kapluşlar çok rahat yaşayacak artık.İnşallah seninkisi kadar güzel olur abi.:w00t: ^^ :D:smile: :t65y: :133: :33: :148: :rolleyes: :$

Eyvallah abi.Sizlerin sayesinda :smile:

Güzel kaplumbağa sistemleri gördükçe yenileri yapıldıkça çok seviniyoruz. Kendimiz tekrar yapmış kadar mutlu oluyoruz. Bizimkiler gibi yada daha iyiside her zaman olur. Hayvanlar rahat etsin önceliğimiz, görsel olarakta göze hitap etsin kendi seyir zevkimiz.

Geri