Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

zıppır'ım :D

sizce zıppır ismi güzel mi?

• hayır,iğrenç

Oy: 1 25.0%
  • evet,süper

Oy: 3 75.0%

• Kullanılan toplam oy
    4

BlackWolf

Bronz 5 Üye
adı:zıpır

arkadaşlar dün zıpırı aldım ilk gün çok hareketsizdi o yüzden ilk uykucu dedim yarın bi baktım rihannayı açınca zıplıyor ağacın arasından geçiyor yarında bir dişi kapluş alcam

söz sizde. :haha:

Ekli dosyalar

• ujyj.jpg
    ujyj.jpg
    121.5 KB · Görüntüleme: 13
Cvp: zıppır'ım :D

Yaş 1-1,5 ? zıpır büyükmü kabuk boyu kaç yavruysa 1-1,5 yaşında olması imkansız ve cinsiyeti 1 yaşına girmeden tahmin edilemez yarın dişi kapluş almak için akvaryumcuya dişi kaplumbağa istiyorum deyip oda size eline ne geldiyse dişi diyip verecek ha akvaryumcu 1 yaşındaki kapluşları satıyorsa erkek dişi ayrımı yapabilir.

attım ben onu :haha: tahminen

işte resmi bu siz anlarsınız ^^

Ekli dosyalar

• ujyj.jpg
    ujyj.jpg
    121.5 KB · Görüntüleme: 28

evet altıgen akvaryum üstü açıklar varya ondan :smile:

Maalesef zıpırın dişi veya erkek olduğunu tahmin etmek %1 ihtimal ve en fazla 3 aylıktır galiba ölüm fanusunda bakıyorsunuz ? ısıtıcı filtreniz varmı yoksa hemen edinin almazsanız kaplumbağanız kısa süre içinde hastalanıp ölecektir ve o ölüm kabından kurtarın.

edit:eek: fanus değil :haha: akvaryum altıgen akvaryum

o fanus değil akvaryum okumadınmı yazıyı

Isıtıcı,filtre,kuru alanı ısıtma lambası kullanıyor musunuz ?

kuru alanı ısıtma var sadece ısıtıcı filtreyide artık alcaz mecburen

En azından bilgi sahibi olduğunuz için memnunum. En kısa sürede bütçenize uygun bir ısıtıcı ve filtre ile kaplumbağanız sağlıklı yaşayacaktır.

İkinci kaplumbağayı almayı bir kenara kaldırın ilk önce ısıtıcı ve filtre alın.Ondan sonra alabilirsiniz.

Bir şey sormalıyım, Rihanna açıp sese karşı tepki vermesini sağlamışsınız ahaha ama yüksek sesten etkilenmiyorlar mı :D

teşekkürler yardım için ve rihannayı çok sesle açmıyorum :D

Kaplumbağaların koku ve görme duyuları oldukça iyidir. Buna karşı sesleri zor işitirler. Genelde titreşimleri iyi algılarlar. Gürültü tabiki onları rahatsız edebilir fakat çok iyi duymamaktadırlar. Buna en büyüt etken kulak kepçelerinin olmaması ve kulaklarının içe gömük olması. İngilizcede aslında Red-Eared Slider yani kırmızı kulaklı diye geçer.

bende bu konuda bi bilgiye sahip değilim ki :D gerçekten yüksek sesten etkileniyorlar mı :D odamda sürekli dinlerim?

bu iyimiş anladım,teşekkürler :D

Geri