Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Zor durumdayım

se22mi

Bronz 2 Üye
Bir muhabbet kuşu aldım erkek adı şaşkın.ilk gün parmağıma alıştı.! hafta dışarı çıkarmayı aklımdan bile geçirmiyordum.Amcam gaz verdi gaza geldim 3. gün parmağımda dışarı çıkardım.5 kez duvara çarptı ! burun deliklerinin ortasındaki bölge kanıyor.Acil yardıma ihtiyacım var.5. çarpıştan sonra bir daha uçar diye kafasına örtü atıp zor durdurdum.Lütfen yardım edin.Adına yakışır davranışlar sergilemesi beni sinir ediyor :(

Cvp: Zor durumdayım

Veterinere götürmelisin . geçmiş olması dileğiyle. :(

yeni taşındık hiç veteriner yeri bilmiyorum.internette demirklorid ilaçını al diyor. ne kadar doğru bilemiyorum. kansızlağa iyi gelecek bir yiyecek varsa onuda yedirebilirim.fazla kanama yok. diğer kuşum bir kez duvara çarpıp ölmüştü bu 5 kez çarptı her seferinde öldü dedim yaşaması bile beni hayrete soktu.

yakında eczanede yok burnuna pansuman yapsam olur mu?? yada yara kremi sürsem iyi gelir mi??

Desenize herzaman olduğu gibi yine ALLAH a sığınacağım.Kaplumbağamın akciğer enfeksiyonunu iyileştiren yüce RAB! Bu seferde dualarımı kabul ederse kuşum iyileşecek, Onun gücünü küçümseyenler var.Evreni yokdan var eden Yüce RABBİM neden bir kuşu iyileştiremesinki ben elimden geleni yapıp ALLAH a tevekkül edeceğim.
Her hayvan benim için insan değerindedir.Diğer kuşum öldüğünde onu bir örtüye sardım , Kabeye doğrulttum ve ardından cenaze namazı kıldım.Çok fazla değer verdiğimi biliyorum hatta bazılarınıza göre çok saçma gelebilir ama ben ölmüş bir canlıyı çöpe atamam ve sadece toprağa teslim edemem.Dua müminin en güçlü silahıdır.Bunları neden mi yazıyorum dersiniz, biraz kendimi rahatlatmak için...

kardeş internetten bi bak veteriner adreslerine yazık olcak kuşa.

Şükürler olsun ki RABBİM dualarımı kabul etti.Kuşumun burnundaki kanama hemencecik durdu.Bugünde yara kabuk bağladı, kakası düzeldi.Odayı kuş için nasıl hazırlayabilirim??? evde perde yok şu ipi çekince aşağı yukarı giden perde gibi şeyler var ama ona konmasına izin yok.Bir sorum daha var kuşuma 2 günde bir yumurta kaynatıp içine büsküvi ezip koyuyorum sakıncası olur mu??

Geri