Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

0'dan akvaryum kuruyorum

aLyssa00

Platin 5 Üye
Arkadaşlar en baştan bi akvaryum kurmaya karar verdim. Kaplumbağalarım iyice büyüdüler ve akvaryum küçük gelmeye başladı. AKvaryumumun eni 60-70 cm arasıydı. Şu an evde olmadığım için tam ölçüyü veremiyorum. Kafamda belirlediğim bi bütçe var ve sizden ona göre tavsiye istiyorum.

Akvaryum-120 cm genişliğinde olcak yaklaşık 280 lt bi akvaryum düşünüyorum.(150 tl)
Dış filtre (150 tl)
İç filtre (30 tl)
Isıtıcı(50 tl)

Sizden bu fiyatlara göre öneriler bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim :smile:

Cvp: 0'dan akvaryum kuruyorum

ben gittigidyordan set alıyorum jebo dış filtre yanında hediye 300wat ıstıcı hava motoru ve 2 tane gereksiz birşeyler daha var 120 tl

akvaryumu camcıya yaptırabilirsiniz boy 120 en 60 yükseklik 70 olursa harika bir akvaryum olur yaklaşık 500 litre olur ama eni ve yüksekliği düşürmemenizi öneririm boy 120 olacak diye yazmışsınız o zaman en uygun ölçüler bunlar ama istediğinizden biraz fazla hacim olarak :)
buna uygun dış filtre
kullanmadım ama arkadaşın önerdiği markanın bu akvaryuma uygun modeli fiyatıda çok uygun
mailto:/evcil-hayvan-petshop/life-tech-jebo-829-839-dis-filtre-full-faturali-85119301
iç filtre kullanmanıza gerek yok ama suda hareketlilik açısından kullanabilirsiniz aynı markanın iç filtresini buldum ama hiç kullanmadım bir araştırabilirsiniz
mailto:/evcil-hayvan-petshop/jebo-ap-1400-f-biolojik-ic-filtre-550-lt-h-78818950
ısıtıcı olarak en ucuz bunu buldum ama bunu da hiç kullanmadım diğerleri daha pahalı düşünürseniz link verebilirim
mailto:/evcil-hayvan-petshop/seastar-hx-626-isitici-500-watt-kampanya-fiyati-82179795
en kısa zamanda akvaryumu kurmanız dileğiyle :)

herhalde yeni akvaryum kurmak kadar heyecan verici bri başka durum yoktur:) şimdiden hayırlı olsun

Eğer imkanları biraz zorlarsanız dış filtreyi eheim yada tetra, ısıtıcıyı eheim alın derim. Eheim filtre gerçekten çok farklı. Tetra onun kadar olmasada gene kaliteli. Isıtıcıda eheim dememin sebebi kırıldımı elektriği kesiyor ve sudaki hayvanların akıma kapılmasını engelliyor. Büyük kaplumbağa akvaryumu için daha iyi bir seçim olur.

flora11' Alıntı:
akvaryumu camcıya yaptırabilirsiniz boy 120 en 60 yükseklik 70 olursa harika bir akvaryum olur yaklaşık 500 litre olur ama eni ve yüksekliği düşürmemenizi öneririm boy 120 olacak diye yazmışsınız o zaman en uygun ölçüler bunlar ama istediğinizden biraz fazla hacim olarak :)
buna uygun dış filtre
kullanmadım ama arkadaşın önerdiği markanın bu akvaryuma uygun modeli fiyatıda çok uygun
mailto:/evcil-hayvan-petshop/life-tech-jebo-829-839-dis-filtre-full-faturali-85119301
iç filtre kullanmanıza gerek yok ama suda hareketlilik açısından kullanabilirsiniz aynı markanın iç filtresini buldum ama hiç kullanmadım bir araştırabilirsiniz
mailto:/evcil-hayvan-petshop/jebo-ap-1400-f-biolojik-ic-filtre-550-lt-h-78818950
ısıtıcı olarak en ucuz bunu buldum ama bunu da hiç kullanmadım diğerleri daha pahalı düşünürseniz link verebilirim
mailto:/evcil-hayvan-petshop/seastar-hx-626-isitici-500-watt-kampanya-fiyati-82179795
en kısa zamanda akvaryumu kurmanız dileğiyle :)
ben yukardaki jebofiltreyi aldım kargo dahil 98 lira gerçekten çok sessiz ve iyi fakat içinde gelen malzemeler yetersiz mutlaka almak gerekecek

filtreyle gelen ürünlerin hepsi böyledir. malzemeler zenginleştirilerek filtre kalitesi artırılır. genelde seramik ve carbon içerikle gelir. zeolit ve carbon 1 ay kadar kullandıktan sonra yerine konacak substrat lazım ve elyafta alınmalı. ayrıca bu ürünlerin bazıları açık olur, bu yüzden malzeme torbası da alınmalı.

tuğba kaç kaplumbağan var ? ne şekilde olursa olsun ende 50 cm yükseklikte 60 cm ve 10 mm cam kalınlığı uygun olur.

Cvp: RE: 0'dan akvaryum kuruyorum

AEK' Alıntı:
Eğer imkanları biraz zorlarsanız dış filtreyi eheim yada tetra, ısıtıcıyı eheim alın derim. Eheim filtre gerçekten çok farklı. Tetra onun kadar olmasada gene kaliteli. Isıtıcıda eheim dememin sebebi kırıldımı elektriği kesiyor ve sudaki hayvanların akıma kapılmasını engelliyor. Büyük kaplumbağa akvaryumu için daha iyi bir seçim olur.
eheim markanin cok iyi oldugunu biliyorum ama ozellikle dis filtre fiyatlari oldukca yuksej eger butce varsa tabiki cok iyo olur ama arkadas fiyatlari belirtmis ben de ona gore yqzmaya calistim

cem' Alıntı:
filtreyle gelen ürünlerin hepsi böyledir. malzemeler zenginleştirilerek filtre kalitesi artırılır. genelde seramik ve carbon içerikle gelir. zeolit ve carbon 1 ay kadar kullandıktan sonra yerine konacak substrat lazım ve elyafta alınmalı. ayrıca bu ürünlerin bazıları açık olur, bu yüzden malzeme torbası da alınmalı.

tuğba kaç kaplumbağan var ? ne şekilde olursa olsun ende 50 cm yükseklikte 60 cm ve 10 mm cam kalınlığı uygun olur.

Cem, zeoliti çıkarmaya gerek yok. Karbonu 1 ay kullanıp çıkardıktan sonra yerine substrat eklenmeli. Sanırım yanlışlıkla zeolit ve karbonu birlikte yazdın.

flora11' Alıntı:
AEK' Alıntı:
eheim markanin cok iyi oldugunu biliyorum ama ozellikle dis filtre fiyatlari oldukca yuksej eger butce varsa tabiki cok iyo olur ama arkadas fiyatlari belirtmis ben de ona gore yqzmaya calistim

Doğru yazmışsın İpek. Ben belki biraz daha şartları zorlayabilir diye ek olarak ifade ettim.

cümleyi yanlış yazmışım. zeolitle, substrat alınacak. substrat carbonun yerine konacak diyecektim.

Geri