Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

1,5 ayda 1 cm

Virulence

Gümüş 2 Üye
Kaplumbağam 1,5 ayda 1 cm uzamış. Sizde bu normalmi? Ben büyütmek istiyorum tabikide fakat sadece merak ediyorum hızlımı büyüyor yavaşmı nasıl ?

Düzgün ve doğru bir bakımla kaplumbağanız zaten büyüyecektir.Büyütmeme gibi bir şansınız yok :)
Büyüme hızı normal gibi görünüyor.

Normal kendi yeminden verdiğinde sanırım büyüme birazz daha ağırmış fakat çiğ kıyma, tavuk vb. gibi besinleride ek olarak veridğimizde büyüme biraz daha hızlı olurmuş ve ben veriyorumda.. Neyse normalse sorun yok :) teşekkürler..

İyi beslemeniz durumunda çabucak büyüyecektir. Benim kapluşum 14 15 cm yaklaşık 4 yaşında

Yavrular çabuk büyür. Bu dönemde ona omg3 verin ömrünü fazlasıyla uzatmış olursunuz.

mailto:/forum/konu-verebileceginiz-alternatif-vitaminler-mutlaka-okuyun.html?pid=32855#pid32855

Bu konu ve başlık çerçevesinde ben de araştırma ve istatistikler toplamak için uğraşmıştım. 1 aylık süre zarfında Şimşek'de 1cm kadar büyüdü, havalar yeni yeni ısınmaya başladığından, ilk defa birlikteliğimizin 1,5 ay sonrasında güneş ile tanıştı ve çok mutlu. Güneşin gerçekten çok yararlı olduğunu düşünüyorum ama üşütmemeye dikkat etmeliyiz kesinlikle. Bir de büyüme hızında beslenmenin büyük etkisinden yanı sıra akvaryum büyüklüğü de çok önemli. Sonuçta su canlıların büyük kısmı yaşam alanlarının genişliği orantısında da bir büyüme ivmesi kazanıyor.

Kaplumbağanın boyunu ne ile ölçüyosunuz? Daha doğrusu nasıl kaplumbağaya hakim oluyorsunuz?Benim Sülüman pek yerinde durmuyorda :)

Çok çok teşekkürler arkadaşlar :) benim kapluşumda tahminimce daha 8-9 aylık...

Geri