Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

1.Sukaplumbağası resim yarışması hakkında

Sizce akvaryummu/kaplumbağa yarışmasımı gerçekleşsin?

• Kullanılan toplam oy
    25

Akarakurt

Admin
Yönetici
Merhaba,

Bir aksilik olmazsa Şubat ayında 1.Sukaplumbağası resim yarışmasını başlatıcağız.

Sizce;
* Akvaryum resim yarışmasımı
* Kaplumbağa resim yarışmasımı

Olsun?
Seçiminize göre ya Juri tarafından oylama yada üye tarafından oylama gerçekleştirilicektir.

Saygılar...

Kaplumbağanın büyüğüde küçüğü de besleyene göre her zaman en sevimlidir en tatlıdır.Ama karşıdakine göre küçükler genellikle daha sevimli görünürler.

Akvaryuma gelince emekle ilgili.Ama emeğin yanında maalesef ücrette gerekiyor.Üyelerin durumlarını bilemediğimiz için ne kadar doğru olur akvaryuma göre bir yarışma bilemiyorum.

Kaplumbağaların ilginç hareketlerine,duruşlarına göre bir yarışma yapılabilir.Hem yaşa bakılmamış olur.

Yaşam yeri tabiiki çok önemli belkide asıl yarışma akvaryum üzerine yapılması gerekir ama besleyenlerden aramızda küçük yaşta olanlarda var.Ve bu üyelerimiz ailelerine akvaryuma geçilmesi gerektiğini anlattıkları halde aileleri yaşıyor işte diyebilirler bile...Her yaş üyeye uygun olsun diye benim tercihim böyle.

Aa bu arada aslında videoda olabilir ?
Eğer öyle olursa çok daha geniş çaplı olabilir belki.
Evcillik,eğitim,yüzüşü,sahibiyle arasındaki ilişki,koşuşu vs.
Video biraz zor olur belki ama aklınızda bulunsun genede.

Resim yarışmamız hayırlı olsun :)

Olabilir.
Bu oylama Şubat olmadan bitmelidir.
Herkez oy kullanlıdır.

Yoksa yarışma yapılmıyacaktır!

İki yarışmada yapılabilir. Akvaryum yarışması maliyet gerektirir diye bir şey olamaz. Değerlendirmeyi yaparken en verimli kullanıma not verilir.

O nedenle ben seçenek işaretlemedim. Benim oyun ikisine birden.

İnsanların gelir durumuna göre bir değerlendirme yapamayız.

Akvaryum taraftarı değilim.Dediğim gibi bakım alanı çok önemli ama herkesi aynı kefeye koyamayız.

Kimi kaplumbağasını çok sever ama eksik bir akvaryumda bakar kimi hiç sevmez ama vicdani olarak durumuda iyi olunca harika bir akvaryum sağlar ama bir kez bile eline alıp sevme ihtiyacı duymaz.

Bana kalırsa ikiside tabiiki önemli ama üyelerimizin gelir durumuna göre bir oylama yapmak bana kalırsa yanlış olur.

Sitede bahsediyoruz kaplumbağaya iyi bir alan sağlamak istiyorsak gün geçtikçe çok daha fazla para harcanacak .Mesela 500 TL gibi.Ve kimi üyemizin yaşı küçük,kimisi ailesine bağlı,kimisi iş bulamıyor bilemiyoruz bunu.Ama eğer akvaryuma göre yarışılacaksa uzaktan yakından yine gelir ile harcan para belirleyecek sonucu.

Tabi yine siz bilirsiniz,çoğunluğa bakılacak nasıl olsa.
ben kendi düşüncemi söyledim :)

İyi forumlar.

Bencede ikiside yapılabilir.Ama ilk önce kaplumbağa resim yarışması bence.Çünkü daha ilginç fotoğraflar çıkıyor ortaya tabiki benim düşüncem :)

bence ilginç videolar olsun herkes kendi kaplumbağasının değişik ve ilginç hallerini koysun :) ben birkaç gündür bununla uğraşıyorum çok eğlenceli ...

2 kategoride resimler ayrılıp 2 farklı yarışma yapılabilir.. Ödül ne acaba ? :D

Forum sponsorumuz 30.com dereceye girene 150x100x75 lik mobilyalı bir akvaryum, eheim marka dış filitre, UVB lambası, kendi dizayn ettiğimiz bir kuru alan ve kapak, ısıtıcı, ısınma lambası, 1 yıllık tüm sera çeşitlerinden yem, otomatik yemleme makinası, zaman ayarlı prizler, 3 tane istenilen renkte T5 florasan, çok güzel arka plan verecekmiş :) :D

:D :D :D 1 yıl olur mu ya ömür boyu yetecek kadar sera ve tetranın 12 farklı yeminden de vercekler :D

şaka bir yana gerçekten ödülleri ben de merak ettim :)

Kaplumbağa olsun bence.Onların ilginç halleri daha güzel oluyor. :)

Geri