Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

10 gündür birşey yemiyor çok hasta

mithril

Yeni Üye
merhaba herkese. daha önce de yazmıştım. kaplumbağamın gözleri kapanmıştı. tavsiyelerinizi uyguladım ama hiçbir gelişme olmadı. gentagut damle ve teramycn merhem kullandım ama açılmadı gözleri. gözleri kapalı olmasına rağmen gene de yemini yiyordu. daha doğrusu ben yediriyordum. ama nerdeyse 10 gündür tek bir yem bile yemedi. iştahı açılır belki diye vitamin de aldım ama pek işe yaramış gibi gözükmüyor. yanındaki diğer kaplumbağanın keyfi gayet yerinde sağlıklı, yemini de yiyor. akvaryumdaki yaşam koşulları da gayet iyi. ne yapabilirim tekrar yem yemesi için? lütfen yardım edin yoksa ölecek..

RE: lütfen yardım edin yoksa ölecek

Yardım edin şeklinde başlık kurallara aykırıdır. Lütfen başlığı düzenleyin.

RE: lütfen yardım edin yoksa ölecek

Ben kendi yöntemimi söyleyeyiğim ama bu sadece tavsiye ben doktor değilim ben uyguladım oldu... Sıcak bir alana doğalgaz peteklerinin üstü bir sıcak beze sarılıp orda günde 5 6 saat kurutun ve vitamini kabuğuna sürün... Sonra yem elinizden yiyorsa sürekli takviye edin vücudu direnç kazansın yemide vitaminleyin bol bol ve muhabbet kuşu gaga taşı dediğimiz olayıda yemin üzerine serpin hem mineral hem de vitamin alsın vücut... Her gün mutlaka doğal gaz peteinin üzerinde kurutun... Ve bol bol sevgi verin sevgi gerçek ilaçtır kesinlikle ilaç kullanmayın derim bu benim önerim arkadaşlar yanlış olduğunu söyleyebilir ben yaptım iyileşti sadece bir tecrübe denemek yada denememek size kalmış...

Veteriner kontrolünde tedavi ettirebilirseniz daha uygun olur. Sadece yem yemiyor ve gözleri kapalı mı? Yoksa akciğer enfeksiyonunun diğer belirtileri de var mı? mailto:/forum/akciger-enfeksiyonu-respiratory-fdnfection-t-148.html linkten kontrol edin. Akciğer enfeksiyonu için antibiyotik tedavisi önerilir. Konuda gerekli açıklama mevcut.

geçmiş olsun umarım en kısa sürede sağlığına kavuşur
benimde bir tanesi aynı durumda ama hala tedaviye devam ediyorum
inşallah düzelecek diye umut ediyorum

Geri