Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

10 wattlık ısıtıcısı olan

anıl16

Bronz 2 Üye
10 wattlık yada 15 wattlık ısıtıcısı olan gittigidiyora koyabilir mi 10 wattlık yada 15 wattlık ısıtıcıya ihtiyacım var

Cvp: 10 wattlık ısıtıcısı olan

25 wattlık hazır ısıtıcılardan alabilirsiniz. Litreye göre hesapladığımız ısıtıcı gücünden daha güçlü bir ısıtıcı sorun teşkil etmez, aksine daha iyi olur :)

Yalnız termostatı yoktur elektrikte durdukça sürekli ısı verir. bunu yerine termostatlı ve sıcaklık ayarı olan 25watt ısıtıcı daha sağlıklı ve güvenli olur sizin için

Moderatör tarafında düzenlendi:

Benim kaplumbağalarım daha küçük ölüm fanusunda besliyorum malesef :( oraya 25 wattlık ısıtıcı mı alayım

anıl16' Alıntı:
Benim kaplumbağalarım daha küçük ölüm fanusunda besliyorum malesef :( oraya 25 wattlık ısıtıcı mı alayım

Hem ısıtıcı hemde güzel bir akvaryum almalısınız.

akvaryum alıcam ama şimdilik ölüm fanusunda besliyeceğim ölüm fanusuna kaç wattlık ısıtıcı iyi olur

anıl16' Alıntı:
akvaryum alıcam ama şimdilik ölüm fanusunda besliyeceğim ölüm fanusuna kaç wattlık ısıtıcı iyi olur

ölüm fanusunda hiç bir şey iyi olmaz hiç olmazsa büyük plastik kaplarda besleyin forumda ararsanız nasıl bir şey olduğuna kanaat getirebilirsiniz

Öle bişey yapmayı düşününüyorum ama 1 2 ay ölüm fanusunda besliyeceğim ısıtıcıyı almak zorundayım kaç ısıtıcı gider dşye soruyorum ben

O 10 wattlık ısıtıcılarla sıcaklığı kontrol altına alamazsınız. Termostatlı olmadığı için sürekli olarak suyu ısıtacak kaplumbağanıza yararından çok zararı dokunur. Evinizde hiç mi yok plastik bir kutu ?

Var yuvarlak bir plastik kutu var olur mu

Büyüklüğü ne kadar ?

uzunluğu 30 genişliğide 30 cm falan yuvarlak leğen ama eğer olmazsa yeni bir leğen alırım

Böyle bir sistem kuramaz mısınız?

Saklama kabı 40Litre: 15TL
50Watt Isıtıcı:15TL
İç Filtre:15TL

Bu saklama kapları her köşe başında neredeyse bulunuyor, ben 2 ay yazlıkta kaplumbağalarıma bunda baktım. Leğene vereceğiniz parayı buna verin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Size Çok Teşekkür Ederim Şimdi 1 milyoncuya gidip 15 20 tl ye leğen alıcam biraz daha küçüğü birde 20 watt ısıtıcı aldım mı güzel olur

Peki kuru alanı nasıl yapıcam

Kolayca çıkabilecekler,i sivri uçları olmayan, temiz bir kaya yerleştirebilirsiniz :)

Evdeki pratik aletlerden nasıl yapabilirim

Yukarıdaki fotodaki saklama kabında kaç litre su vardır yani kaç wattlık ısıtıcı almam gerekir

O boyutta bir kaba 25 watt yeterli olur ama bence 50 watt alın. Çünkü ilerde akvaryuma geçeceksiniz.

hic yoktan kücük 35cm akvaryum : 12,5tl angora 50watt filtre: 10tl kenis 50watt ısıtıcı:15tl 37,5 liraya kucuk bi akvaryum olur üstüne 12,5 tl daha kuru alan lambası ,akvaryum slikonu alırsın hatta cam kestirip kuru alan yaparsın.Madem kapluş bakıyorsun..50tl yi gözden cıkar.

Geri