Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

12 cm kabuk boyu erkek kaplumbağa arıyorum

Cvp: 12 cm kabuk boyu erkek kaplunbağa arıyorum

surrealistman' Alıntı:
istanbul içi kapluş arıyorum 12cm

12cm yada daha buyuk o boyutlarda ve istanbuldayim kaplumbagami sahiplendirmek istiyorum

Cvp: 12 cm kabuk boyu erkek kaplumbağa arıyorum

kabuk boyu 12 cm ise alırım net cvp yazarsan fazla büyük istemıyorum dışı var 12cm ona eş arıyorum

kırmızı yanak 
mail yada tel verirsen

surrealistman' Alıntı:
kabuk boyu 12 cm ise alırım net cvp yazarsan fazla büyük istemıyorum dışı var 12cm ona eş arıyorum

kırmızı yanak 
mail yada tel verirsen

Yeterli alan yoksa cinsel erginliğe ulaşmış akvaryumdaki tek dişi ve tek erkek arasında yaralanmaya varan ciddi sürtüşmeler olabilir.Bu gibi durumlar göz önünde bulundurularak hareket edilmeli.

Dişiler en az 3 yaş ve buna mütakip 15 cm kabuk boyu sonrası cinsel olgunluğunu tamamlar. Yani yumurta kanalı gelişimi ve uygun ölçüdeki ve boydaki yavru çıkacak yumurtayı. Bu sebeple erkeğin bir iki cm daha kısa olması iyi olur. Erkek sürekli bunaltacaktır. Dişinin karşılık vermesi kolay olur.

Bir diğer sorun anlaşabilmeleridir. Kaplumbağalarda farklı karakterlere sahiptir. Birbirlerine karşı uyum içinde olmamaları kavga ve gerginlik yaratabilir. Bu sebeple bu ihtimale karşı geri verebilme olayını görüşmende fayda var. Elinde hır gür içinde iki kaplumbağa olur.

cem' Alıntı:
Dişiler en az 3 yaş ve buna mütakip 15 cm kabuk boyu sonrası cinsel olgunluğunu tamamlar. Yani yumurta kanalı gelişimi ve uygun ölçüdeki ve boydaki yavru çıkacak yumurtayı. Bu sebeple erkeğin bir iki cm daha kısa olması iyi olur. Erkek sürekli bunaltacaktır. Dişinin karşılık vermesi kolay olur.

Bir diğer sorun anlaşabilmeleridir. Kaplumbağalarda farklı karakterlere sahiptir. Birbirlerine karşı uyum içinde olmamaları kavga ve gerginlik yaratabilir. Bu sebeple bu ihtimale karşı geri verebilme olayını görüşmende fayda var. Elinde hır gür içinde iki kaplumbağa olur.

olayın özü kaplumbağayı sokaga atmışlardı ben aldım dış filtresi akvaryumunu kurdum tek kalmasın diyede erkek
arıyorum şuan balıkla aynı ortamda yaşıyor problemleri yok

Balık açısından durum riskli her ne kadar küçük halden bir arada dahi olsa resler yırtıcı karakterlidir. Tamamen iç güdüleriyle hareket ettikleri için davranışlarını tahmin etmek güçtür. Yeni gelecek kaplumbağa buna olumlu bakmayacağı gibi balığa hamle yaptığı taktirde senin kaplumbağanın yırtıcı dürtüsünü de tetikleyecektir.

Bunu harici balıklar daha düşük ısıda yaşarlar. Birbirlerine bağlı hastalık kapma ve yem uyumsuzluğu da söz konusu. Yemleme sırasında kaplumbağaya dikkat etmelisin o esnada gözü birşey görmez ve ısırmaya kadar giden saldırgan davranışlarda bulunabilir.

Kısaca balığın sağlığı açısından ya ayırma yada petshopa vermen iyi olur.

cem' Alıntı:
Balık açısından durum riskli her ne kadar küçük halden bir arada dahi olsa resler yırtıcı karakterlidir. Tamamen iç güdüleriyle hareket ettikleri için davranışlarını tahmin etmek güçtür. Yeni gelecek kaplumbağa buna olumlu bakmayacağı gibi balığa hamle yaptığı taktirde senin kaplumbağanın yırtıcı dürtüsünü de tetikleyecektir.

Bunu harici balıklar daha düşük ısıda yaşarlar. Birbirlerine bağlı hastalık kapma ve yem uyumsuzluğu da söz konusu. Yemleme sırasında kaplumbağaya dikkat etmelisin o esnada gözü birşey görmez ve ısırmaya kadar giden saldırgan davranışlarda bulunabilir.

şuan yemlemede sorun yok sağlık acısından  araştırma yapıyorum kaplumbağa  bulabirimsen uygun zaten balık ı çıkaracam

surrealistman' Alıntı:
cem' Alıntı:

şuan yemlemede sorun yok sağlık acısından  araştırma yapıyorum kaplumbağa  bulabirimsen uygun zaten balık ı çıkaracam

iyiki bu forum kurulmuş yoksa bendeki kapluşu çekmece gölü salacaktım ne yer ne yapılır burdan ögreniyom

Geri