Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.
Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

12cm kırmızıyanaklı günde kaç yem yemeli

BetulOzkan

Yeni Üye
Katılım
9 Eki 2021
Mesajlar
12
Merhaba, 12 cm kırmızı yanaklı su kaplumbağam var. Kullandığım yemler;
Sera reptil carnivor,
Sera raffy P,
Has pond food adında bir yem.
Hangi yemden kaç tane vermeliyim?
Tek öğün besleniyor.10 adet veriyorum ancak doymuyor gibi.
 

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Katılım
24 Eki 2012
Mesajlar
24,356
Günde tek öğün kafa hacmi oranında veriyoruz. Bir iki fazla verebilirsiniz. Yaz ayları boy atma dönemi olduğu için bunu tolere eder.

Bu hayvanlar kış uykusuna yatan gruptan oldukları için doymazlar aldıklarını yağ olarak depolarlar. Biz koşullar gereği kış uykusuna yatırmıyoruz. Onun için fazla verip obez olmasını istemeyiz.

Ek olarak kurutulmuş yemde alın. Bunu haftada bir gün veriyoruz. Jbl energil ve sera raffy royal balık ve karides içerir, tropical reptiles carnivore cırcırböceği ve kan kurdu içerir. Tropical dried fish sadece balık. Bunlardan herhangi birini alın. Bazıları 500'lük kutuda satılıyor. 1000'lik dediğimiz büyük kutudan almayın bitiremez. Bunu buzdolabında saklayacaksınız. Dışarıda sıcakta acılaşır.

Daha ucuz olarak dajana gammarus sticks yemi var bu gammarusun un haline getirilip stick form verilmiş halidir.

Yemden uzak saatte haftada 1-2 kabuğu oranında marul kıvırcık yaprağı verebilirsiniz. Yemediğini en geç yarım saat içinde alın. Çürütücü bakteriler aktif hale geliyor.
 
Üst