Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

2-3 saat fazla uyku

TheNRK

Platin 3 Üye
arkadaşlar saat 17:00 ile 21:00 arası akvaryumun ışıklarını kapatıyorum ev karanlık olmasa bile bazenleri 2-3 saat kaplumbağalarımı böyle uyutuyorum bağa uzunlukları birinin 2-3 cm birinin 5-6 ileride uyutmam zarar filan edermi

Cvp: 2-3 saat fazla uyku

Saat 21 olduğunda tekrar akvaryumun ışığını açıyor musunuz?

ben geceleri ışıkları kapatıyorum saat 9-10 gibi yani.. ve uykuya dalıyorlar siz neden uyutmaya çalışıyorsunuz fazla uyku yararlımı ?

Ben odamdan çıktığımda ışığı kapatıp çıkıyorum bu zaman içerisinde uyuyorlar zaten..
Isı lambası 12 saat açık kalmalı ve saat 20.00'da kapatılmalı ki 12 saat gündüz 12 saat karanlık evrimine alışabilsinler.

Işığı gece tamamen kapatsanız ve gündüzleri açsanız kapluşlar için daha iyi olur. Gece ve gündüzü birbirine karıştırıp uyumazlık yapmasınlar.

benimkiler garibim öss mağduru oldu=D geldiklerinden beri benle yatıyor benle kalkıyorlar=Dmasa lambamın ışığı onlara vuruyor ama alıştılar ışıkta uyumaya=D

Geri