Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

2 Adet Kırmızı Yanaklı Su Kaplumbağası Sahiplendirme

denizbo

Yeni Üye
Merhaba, 
8 Yaşında iki kaplumbağam var. Evde onlara yeterli ortamı sağlamaya çalıştıysam da başarılı olamadım. Şu dönemde açıkçası maddi durumum da elvermiyor daha fazlasını yapmaya. Biri diğerini alan azlığından dolayı ısırmalara başladı, 8 yıldır hiç böyle bir sorunum yoktu. 

İstanbul'da yeterli alanları olabileceği akvaryumlu bir eve sahiplendirmek istiyorum. Olur da niyetinizden emin olursam yeni akvaryum vs teçhizat için biraz olsun maddi destek de çıkabilirim.

Biraz çaresiz kaldım, dönüşlerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Merhaba uzun süredir arayıp bulamıyoruz. Kız arkadaşım için supriz yapmak istiyorum su kaplumbası vardı 12 yaşında öldü ona çok iyi gelecektir yardımcı olabilirsen sevinirm.

Tabii, ikisini de mi sahiplenmek istiyorsunuz ayrı ayrı mı? Akvaryumu ve teçhizatı var mıdır?

denizbo' Alıntı:
Tabii, ikisini de mi sahiplenmek istiyorsunuz ayrı ayrı mı? Akvaryumu ve teçhizatı var mıd
merhaba kaplumbağa sahiplenmek istiyorum kızım için

istanbulda yaşıyorum. kızım 4 yaşında çok uzun zamandır kaplumbağa istiyor. hiç bir yerden su kaplunbağası bulamadık. istanbul da oturan sahiplendirmek isteyenler kişiler [email protected]  a mail atabilirmi?
gün içinde aldırabilirim. daha önce hiç bakmadık o yüzden hiç bir materyali yok elinizde kaplumbağ a ait ürünler varsa onları da alabilirm.

Kızınız 7 yaşını geçtikten sonra düşünün. Bu hayvanlar salmonella taşır. 7 yaş altı için salmonella tehlikelidir. Yüksek ateş ve ishal yapar. Her hayvanda salmonellaya rastlansa da kaplumbağanın su içinde olması bulaşı riskini artırır.

denizbo' Alıntı:
Merhaba, 
8 Yaşında iki kaplumbağam var. Evde onlara yeterli ortamı sağlamaya çalıştıysam da başarılı olamadım. Şu dönemde açıkçası maddi durumum da elvermiyor daha fazlasını yapmaya. Biri diğerini alan azlığından dolayı ısırmalara başladı, 8 yıldır hiç böyle bir sorunum yoktu. 

İstanbul'da yeterli alanları olabileceği akvaryumlu bir eve sahiplendirmek istiyorum. Olur da niyetinizden emin olursam yeni akvaryum vs teçhizat için biraz olsun maddi destek de çıkabilirim.

Biraz çaresiz kaldım, dönüşlerinizi bekliyorum. Teşekkürler.
Merhabalar öncelikle durumunuzu çok iyi anlayabiliyorum bu iş kapluşların rahat ve sağlıklı olması için maddi durum gerektiriyor.Benim bir erkek kaplumbağam var onun yanına dişi arıyorum.Akvaryum,ısıtıcı,uvb vitamin her şey mevcut.İstanbul anadolu yakasında oturuyorum ve sahiplenmeyi çok isterim.Eğer tek tek verebiliyorsanız anlaşablmeleri için dişi olanın boyunu öğrenmek istiyorum [email protected] mail atabilirsiniz

Merhabalar öncelikle durumunuzu çok iyi anlayabiliyorum bu iş kapluşların rahat ve sağlıklı olması için maddi durum gerektiriyor.Benim bir erkek kaplumbağam var onun yanına dişi arıyorum.Akvaryum,ısıtıcı,uvb vitamin her şey mevcut.İstanbul anadolu yakasında oturuyorum ve sahiplenmeyi çok isterim.Eğer tek tek verebiliyorsanız anlaşablmeleri için dişi olanın boyunu öğrenmek istiyorum mail atabilirsiniz
Merhaba benim de iki su kaplumbağam var. Dişi olan 8 yaşında isterseniz sahiplenebilirsiniz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba, sahiplenebilirim ikisini de. 1 kaplumbağam var, yanına arkadaş sahiplenecegimiz konusunda kızıma söz verdim. Hala mesajınız güncel mi?

Kaplumbağalar mutlaka emsal boyda olmalı aksi halde büyük küçük olana saldırır. Bu uzuv kaybından ölüme kadar gider.

Haklısınız bunu ben de tecrübe ettim. Benimki 7cm civarında. İlana uygun :)

Benim akvaryumum onun icin biraz küçük gelebilir cok tesekkur ederim ilginize

Merhaba su kaplumbası arıyorum yardımcı olabilecek varmı aramızda teşekkürler

Geri