Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

2 gün

biber

Gümüş 3 Üye
Arkadaşlar, hafta sonu sanırım evde olmayacağım benim minikler bu süre içinde yemsiz kalacaklar sorun olurmu ısıtıcıları ve filtreleri çalışıyor sizlere danışmak istedim

ben internette otomatik yem atıcılar gördüm tatildeyken fln kendi kendine atıyor kaplmbağalar içinde kullanılıyordur tahminimce.anca sen evde yokken elektrikler gidip gelirse tahminimce ısıtıcının çalışması için tekrardan ayarını yapman gerekecektir . bildiğim kadarıyla elektirk gidip geldiğinde ısıtıcılar çalışmıyor yada ayarı sıfırlandıgından çalışıyor ama örn:26 ya sabitlediysen 26 ya değil maksimum kaçsa o dereceye kadar ısınıyor.benim daha önce balıklarım vardı oradan bliorm az daha haşlanıyorlardı. :D

sadece hafta sonuysa sorun olmaz.gitmeden önce veletleri iyi doyurun :)

RE: 2 gün

Gitmeden once yemleyin. Ondan sonra bol akvaryum bitkisi koyun hic birsey olmaz. Cani cektigi an o bitkilerden yer. Ben hafta sonu akvaryum bitkisinden haric hic yem vermem

evet bende ara sıra gelemiyorum eve gayet neşeliler

kuru alanlarına bir miktar yemlerinden fazlaca bırakabilirsiniz.. acıktıkça ordan alıp suya giderek yiyecektir.. 2 gün sorun olmayabilir ama daha uzun süreler problem oluşturabilir.. otomatik yemleme makinesinden ben de tavsiye ederim eğer sürekli evde olamıyorsanız kullanışlı bir alet olacaktır sizin için.

2 gün aç kalmaları iyi bile olabilir :) sindirim sistemleri biraz rahatlar. Bir nevi oruç gibi olur :)

ben ufaklıklara işyerimde baktığımdan haftasonları yemsiz kalıyorlardı, vicdanen rahatsız olduğumdan cuma akşamları çıkarken sularına yeşillik atıyorum, onları acıktıklarında yiyorlar, yaklaşık 4 aydır böyle ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

oldscout' Alıntı:
2 gün aç kalmaları iyi bile olabilir :) sindirim sistemleri biraz rahatlar. Bir nevi oruç gibi olur :)

Zekeriya Abinin bu felsefesine bayılıyorum. Tam Destek :)!

Teşekkürler arkadaşlar:) eve döndüm ama çok kaprisliler hiç yüzüme bakmıyorlar yemlerini verdim şeker yedi ama biber küs galiba:)

Geri