Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

2 Kaplumbaga İçin Ekipman Boyutları vs...

rdvnebr

Yeni Üye
selam arkadaşlar. ben yeni 2 tane su kaplumbağası aldım .. şuan büyük bir plastik kaptalar ama zararlı odluğunu öğrendim ... yeni akvaryum ekipmanlar falan bayağı kafam karıştı bir ton bilgi var ... 2 tane kaplumbağayı 1 yıl idare edecek ekipman almak istiyorum ... lütfen bu konuda yardımcı olun boyut yardımcı ekipmalar falan ...

RE: acil yardım!...

Acil yardım gibi konu başlıkları açmak yasak.Öncelikle başlığınızı düzenleyin.

RE: yeni aldığım 2 kaplumbağa için yardım!...

En az ve ideal boyu 40 cm eni 30 cm lik bir akvaryum lazım sana.

Diğer gerekenler ise bu başlıkta var:
mailto:/forum/showthread.php?tid=52

RE: yeni aldığım 2 kaplumbağa için yardım!...

Maddi durumunuza göre alabileceğiniz en büyük boyutta akvaryumu almalısınız.
Isıtıcı almanız şart.Akvaryumunuzun hacmine göre ısıtıcının gücünü belirleyip almalısınız.
akvaryum temizliği için akvaryum hacmine uygun bir filtre almalısınız.
Kaplumbağalar için yeterli olacak bir kuru alan hazırlamalısınız.
1 metrelik bir akvaryum sizi uzun süre idare eder.İçine 100W ısıtıcı ve iç filtre alırsanız tamam olur

Öncelıkle hoşgeldiniz.Başlığınızı düzenleyin derken kurallarımıza göre başlık konu içeriğini özetlemelidir.Kurallarımızı okumanızı tavsıye ediyorum...
Kaplumbaganızı en sağlıklı şekilde bakabilmek için lazım olan ekipmanlar şunlardır: Akvaryum,ısıtıcı,filtre,uvb lamba,kaliteli yemler...Forumumuzda bilgiler mevcut bkz:
gonzimmm' Alıntı:
Kaplumbağaların olmazsa olmaz ihtiyaçları;

-Kuru (pelet) Yem
-Paludaryum (Plastik kaplarda beslemek kesinlikle yanlıştır!)
-Filtre
-Isıtıcı
-UV B lamba
-Kara
-Isınma lambası

Kaplumbağaların fazladan ihtiyaçları;

-Taban Malzemesi: Kum ya da deniz kabukları (Eşyalar akvaryuma koyulmadan önce kaynar suyla iyice yıkanmalıdır.)
-Taş
-Diş Fırçası (Kabuk temizliği için.)
-Mikrop yok edici dezenfektan (Mavi damla.)
-Vitamin damla (Çeşitli vitaminleri içeren , özellikle D3 vitaminini içeren ek vitamine ihtiyaç vardır.)
-Mürekkep balığı kabuğu(Diğer adıyla muhabbet kuşu gaga taşı , D3 vitaminini sağlayabilmek için gereklidir.Kullanım şeklini ve ayrıntılı gerekliliği için foruma göz atabilirsiniz.)

Önbellek,Tarçın~

Akvaryum boyutuna gelınce,alabildiğiniz en büyük akvaryumu alın ki birdaha değiştirmeye gerek kalmasın.Her yer değiştirdiğinizde kaplumbaganız stres yapacaktır...

Sağolun bilgiler için ... peki 1 metrelik bir akvaryumu ne kadara temin edebilirim İstanbul'da oturuyorum.

Lütfen mesajlarınızda Türkçe'mize özen gösterin.Dediğim gibi kurallarımızı incelemenizi tavsıye ediyorum...
Akvaryum fiyatları bölgeden bölgeye değişmekte.Bir petshopta 50 TL olan akvaryum diğerinde 45TL olabiliyor.Çıkıp araştırma yapmalısınız :) Veya internetten araştırabilirsiniz...

Geri