Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

2 kaplumbağa kavga eder mi?

byburak

Yeni Üye
Merhaba
Ben yeni bir kaplumbağa alacağım akvaryumla birlikte Peki akvaryum büyük olacağı için 2 tane kaplumbağa alsam kavga ederler mi Ederlerse kavga etmelerini önleyebilir miyim? [ aynı büyüklükte alacağım galiba ]

şimdiden teşekkürler

Başlık içeriğe uygun şekilde düzenlendi / tubidik

RE: 2 kaplumbağa

Bir de akvaryum çok büyük olmayacak normal boyutlarda

Türkçe'mize özen gösterelim/tubidik

aynı boydakiler bile kavga yapabiliyor ama biri büyük biri küçük olmasın bir de kaplumbağalar ölümcül kavga yapmıyorlar (aragorndan öğrendim teşekkürler aragorn)

rica ederim.. evet ölümcül derecede kavgalar olmasa da bazen yaralanmalara varabilen durumlar görülebilmekte kuyruk kopması vb gibi.. aynı boydakiler genelde sorun çıkarmycaklardır ama farklı boy olursa kavgalar olabilir...

bence şans olayı tamamen.. :) kimi zaman büyük ve küçük gül gibi anlaşıp giderken kimi zaman aynı boydakiler bile kavga edebiliyor.. Etrafımda çok örnek var böyle..

şansın da payı vardır tabi ama tamamen şans demek doğru olmaz.. genele bakıldığında aynı boy kaplumbağlarda sorunlar nadirken farklı boylarda kavgalar daha sık görülmekte.. her iki durumundan da istisnaları olabilir elbet fakat genelleme yapılırsa böyle özetleyebiliriz..

aragorna katılıyorum az birşey şans işi oldscoutun büyük kaplusunun sırtına yavrudan 4 tane sığıyormuş ama hiç kavga falan yokmuş :D

Türkçe'mize özen gösterelim / tubidik

Büyük küçük farkı forumda tartışılmıştı.Kaplumbağaların biri büyük biri küçük olabilir fakat aralarında çok büyük farklar olmamasına dikkat edilmeli.Biri çok büyük diğeride çok küçük olması zararlı oalbilir.Büyük kaplumbağa küçüğü rahatsız edebilir ve canını yakabilir.Bu yüzden alırken aralarındaki farka dikkat edilmelidir.Ve paludaryum büyük olmalıki pek sık karşılaşmasınlar =)

Geri