Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

2. kaybı dün verdim.

cem

Süper Moderatör
Yönetici
3 numaralı melemez dediğim ve yaklaşık bir yaşına geldiği halde hala 3,5 cm lik boyuyla duran kaplumbağam dün gece bu saatlerde öldü. eylül başından beri akciğer enfeksiyonundan şüphelendiğim ama başka bir arızası olduğunu tahmin ettiğim hayvanı ilaçlarla ancak 4,5 ay yaşatabildim. gen türevli bir hastalık olabileceğini düşünmekle birlikte kanser gibi birşey olabileceğide aklıma geldi. yem yediği halde aşırı derecede zayıflamıştı. sanki içerden kemiriliyormuş gibi. sürekli kuru alanda durduğu halde son gün sudan çıkmadı ve kafasını sürekli suyun içinde tutuyordu. birincisi kadar üzülmedim, sanırım öleceğine dair kendimi hazırlamamın etkisi de var. tersine kurtulduğuna sevindim bile diyebilirim. hayvan çok çekiyordu.

Başın sağolsun Cem.

Hayvanda yoğun bir iç parazitte olmuş olabilir.

Suyu değiştireceksin değil mi?

Cvp: RE: 2. kaybı dün verdim.

AEK' Alıntı:
Başın sağolsun Cem.

Hayvanda yoğun bir iç parazitte olmuş olabilir.

Suyu değiştireceksin değil mi?

sağol, birkaç saat içinde öldüğünü görüp sudan çıkardım. salınım yapmamıştır sanırım. suyuda tüm pislikleriyle birlikte filtrede dahil temizledim ve her ihtimale karşı mavi damlada damlattım. zaten kulak iltihaplı yüzünden veteriner her su değişiminde iki damla damlat demişti.

Cvp: 2. kaybı dün verdim.

cem bey başınız sağolsunda anlayamadığım bir durum var yani 4 5 ay boyunca veterinere gitmeden kendi kafanıza göre bir ilaç verip ve kendi kafanıza göre teşhis koyarak onu ölüme terk etmizsiniz kaplumbağa bakmak akvaryum ve ekipmanları almakla olmaz bence ölümünde büyük bir pay size ait

Cvp: 2. kaybı dün verdim.

kafama göre değil. buradaki arkadaşların veteriner tecrübeleri ve iyileştirme hakkındaki bilgileriyle uygulama yaptım. ayrıca hayvanı soğuk havada dışarı çıkarma olanağım olmadı. soğuktan telef olma ihtimali daha büyüktü. hatta büyük kaplumbağam kulak iltihabı olduğunda veterinere götürdüm ve onada yaptıklarımı söyledim onayladı. vardır biraz payımız diyecem ama ona gösterdiğim ilgiyi diğerlerine göstermedim.

Geri