Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

2 Su kaplumbağımın da üstünde beyaz lekeler

CANALIUM

Yeni Üye
17054902212117291004269846300099.jpg

Merhabalar. Benim 2 tane su kaplumbağam var yaşlarını bilmiyorum büyük olan dişi küçük olan erkek. Dişi su kaplumbağamda nerdeyse bir kaç haftadır beyaz lekeler var ve mantara benziyor ama yemini yiyip hareket ediyor. Erkek su kaplumbağam ise daha yeni lekesi oldu ve yemini bazen yiyip bazen yemiyor(normalde de böyle) ama hareket ediyorlar. Odada bulunduğu yerden sabah ve öğlen ışık geliyor. Temizlik konusunda da iç filtremiz var ve dış filtre alamadık onun için file aldık onlarla yenmemiş yem ve dışkılarını temizliyorum. Akvaryum da cam akvaryum alma fırsatım olamadı maalesef plastik kapta besliyorum. Ayrıca su musluk suyu.Vitaminler aldım metilen mavisi ve maxisol diye bir marka su kaplumbağaları için suya döküyorum 2-3 damla civarında. Yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca vitaminleri ne kadar sıklıkla vermeliyim?

Foruma hoşgeldiniz.

Plaka atılmasına bağlı bir durum gibi gözüküyor ama kuru yerde daha yakından net bir resim çekip atın.

Bu kapta olmaz. Hayvanların yüzecek alanı yok. Hayvanlar büyümüş şu alacağınız akvaryum 80*35*50h ve 7 mm cam kalınlığında bir akvaryum olacak buna göre de ekipman alacaksınız.

Yalnız ısıtma lambası öncelikli bunu hemen tedarik edin. Bu konuda bilgi verdim.

Ortam soğuk hayvanlar enerjilerini korumak için metabolizmalarını yavaşlattıysa bu iştaha da yansır.

Vitaminlerin resmini çekip atın.

Kullandığınız yemler ne marka?

Bu konuda bakım hakkında bilgi mevcut bunu da inceleyin.

Bu konuda bakım hakkında bilgi mevcut bunu da inceleyin.
Teşekkürler yemi petshoptan aldık karides adı kurtcuğa benzeyen. İlaçları ve su kaplumbağanın görüntüsünü net bir şekilde atıcam. Maalesef şuanlık cam akvaryum alamıyorum. En kısa sürede alıcam. Ayrıca fotoğrafda çok küçük gibi gözüksede eni 20 boyu 50 yanlış hatırlamıyorsam.

V
Foruma hoşgeldiniz.

Plaka atılmasına bağlı bir durum gibi gözüküyor ama kuru yerde daha yakından net bir resim çekip atın.

Bu kapta olmaz. Hayvanların yüzecek alanı yok. Hayvanlar büyümüş şu alacağınız akvaryum 80*35*50h ve 7 mm cam kalınlığında bir akvaryum olacak buna göre de ekipman alacaksınız.

Yalnız ısıtma lambası öncelikli bunu hemen tedarik edin. Bu konuda bilgi verdim.

Ortam soğuk hayvanlar enerjilerini korumak için metabolizmalarını yavaşlattıysa bu iştaha da yansır.

Vitaminlerin resmini çekip atın.

Kullandığınız yemler ne marka?
e ayrıca plaka demişsiniz. Ne demek istiyorsunuz anlamadım pla ile bağlı demişsiniz

Adaların her biri üstünde yani kemik yapı üstünde ince şeffaf şekilde oluşumlar vardır bunlara plaka deriz.

Kap o hayvanlar için ufak. O ölçüler ancak 7-8 cm kabuk boyuna gider. Sağlıklı gelişim için yüzecekleri boyca uzunlukta ve akciğer gelişimleri için derinlik lazım. Kap bu olanakları karşılamıyor.

Geri