Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

2 yeni arkadaş(resimler geldi)

antifbyigit

Bordo Bereli
Arkadaşlar ben kapluşumu aldıktan 1 gün sonra arkadaşımda 2 tane kapluş almıştı ama bir kaza sonucu arkadaşım ısıtıcısını fişe taktıktan 10 sonra patladı tamir etirdik ama takmaya korktu ve kapluşları 5-6 ay boyunca soğuk suda yaşadı şansımıza hastalanmadılar arkadaşıma ıstıcı tak tak dedim sonra ben bakmak istemiyorum dedi bende aldım heralde soğuk sudan dolayı boyları hala 2 cm benimki çok büyük yanlarında 1 gün arayla ama abi-abla gibi duruyor yanlız sorularım olacak en küçük kaplumbağa yemi parçalamakta geçikiyor parçalayana kadar diyerleri gelip ağzından kapıyor birde diyerleri ona arada saldırıyor ama alıştılar 1 saatir saldırma yok büyük kapluş yemeden diyerleri nasıl yemek yiye bilir.

mailto:/2churnp.jpg

mailto:/2yypmqf.jpg
mailto:/1942m9.jpg
mailto:/29gmkbn.jpg
mailto:/259cys3.jpg
mailto:/2ekqd0o.jpg
mailto:/24ymxop.jpg

Resimler eklenmiştir. :)

Arkadaşlar kaplumbağam galiba kur yaptı elerini yüzüne aldı ve titretti elerini bu kurmu oluyor yavrulardan birine yaptı.

Cvp: 2 yeni arkadaş

Yemleri tek tek verin mutlaka.
Hepsine gerektiği kadar yem vermeye dikkat edin.
Eğer boyut olarak fark fazlaysa mutlaka iyi gözlemleyin.Kavgalar veya istenmeyen durumlarla karşılaşabilirsiniz.
Bir de sanıyorum 3 kaplumbağanız oldu.Onlar için epeyce büyük bir akvaryum gerekecek.

RE: 2 yeni arkadaş

Ama anlamadiğım kapluşları aynı anda aldık sayılar onlar neden çok kuçuk yada benimki neden çok bûyük kavgalar durdu hatta küçükler büyüğün sırtına tutunuyolar oda aldırmadan yüzüyor.

Cvp: 2 yeni arkadaş(resimler geldi)

Evet kur hareketi :) Yazık yavrucaklar yaşamışlar ama yaşamak denirse işte.. İnşallah yeni sıcak yuvalarında çok mutlu olurlar.

Çok şeker bayıldım Allah uzun ömürler versin..

En küçüğüne yemi yiyebileceği kadar parçalayıpta atabilirsin. Olmaz ise ayrı kapta besleyebilirsin onu ılık suda..

İnşallah parayı ayarladım 80 tl 50 ltlik bir akvaryum ve iyibir filtre için yetermi.

Uzun zamandır akvaryum ve ekipman fiyatlarına bakmadım ama yeter zannediyorum :)

yemleri şöyle yapın ayrı ayrı verin bir tanesini ölüm fanusuna koyup yemini verin sonra akvaryuma koyun böyle sırayla devam edin ve küçük parçalara bölün yemi kapluşlar çok tatlı maşallah. :D

Virulence' Alıntı:
Çok şeker bayıldım Allah uzun ömürler versin..

En küçüğüne yemi yiyebileceği kadar parçalayıpta atabilirsin. Olmaz ise ayrı kapta besleyebilirsin onu ılık suda..
Teşekkürler öyle denedim büyük küçük kırıntı diye fazla aldırmadı büyük parçaları yuttu diyerleri kavga ederek yediler. :D

KırpıkKurabiye' Alıntı:
yemleri şöyle yapın ayrı ayrı verin bir tanesini ölüm fanusuna koyup yemini verin sonra akvaryuma koyun böyle sırayla devam edin ve küçük parçalara bölün yemi kapluşlar çok tatlı maşallah. :D
Ben direk büyüğü alıyorum diyerlerine atıyorum aynı boyda oldukları için paylaşıyolar arada bir kavga oluyor yam için birbirlerini itiyorlar.

Gümüş ile Yosun arasında da kavga oluyor yem için. O yüzden ayrı bir kapta besliyorum ikisini.

Beslenmeyi çözdom inşallah cuma gününe akvaryum alacam ben genede önlem olarak bir kaya koydum o kayanın arkasına giriyolar büyük giremiyo ama çok iyi anlaşıyolar.

80 tl ye dediğiniz malzemeleri alırsınız ama bir 10 tl daha ekleme şansınız olursa 80 cm eninde bir akvaryum ve filtre alırsınız.

Bayıldım çok şekerler :) umarım uzun yıllar boyunca sizinle mutlu bir şekilde yaşarlar.

Tamam 50 litreden daha büyük 2. el tanıdıktan bir akvaryum buldum 40 tl filtre içinde 40 tl kaldı 10 tl malzeme desem 30 tl nasıl bir filtre ala bilirim söylermisiniz.

iç filtre mi almak istiyorsunuz ben tam olarak anlayamadım da..? ben dolphin 1000f yi 15 tl ye almıştım..

Güzel bir filtre aldım bozuk çıktı onun bir üstünü aldım çok iyi filtreliyor ama pisliklerini dipten çekemiyor.

Çok tatlılar maaşallah ama kavga durumlarına dikkat edin.

Geri