Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

20 yaşındaki kaplumbağami sahiplendirmek istiyorum

Minwhisk

Yeni Üye
Herkese merhabalar,
ben 10 yaşındayken doğum günümde hediye gelen iki kaplumbağadan biri bir iki ay sonra öldü fakat diğeri 20 yıldır bizimle beraber 🧿. Ben yurt dışına taşıdığım için bakimini annem üstlenmek durumunda kaldı son 4 senedir ve artık akvaryum temizliği vs annemi çok zorluyor. Senelerdir acaba hayvana eziyet mi ediyoruz, bir göle mi bırakmalıyız, acaba göle bırakırsak mi eziyet etmiş oluruz gibi düşüncelerle bogusmaktayiz. İnternette forumlarda yıllarca tek yaşamış kaplumbağalarin doğaya bırakılmasının doğru olmadığını okuduğum için gönlümüz ona el vermediyse de bu şekilde akvaryumda sadece yem atıp suyunu temizlediğimiz bir düzende yaşamasına da vicdanımız el vermiyor.
Kaplumbagamizi gerçekten kaplumbağa bakımından anlayan ve bu işi severek yapan birine emanet etmek ve bundan sonraki hayatını en ideal şekilde geçirmesini çok istiyoruz.
İlgilenenlerin benimle iletişime geçmesini bekliyorum. 🙏
Sevgiler

Herkese merhabalar,
ben 10 yaşındayken doğum günümde hediye gelen iki kaplumbağadan biri bir iki ay sonra öldü fakat diğeri 20 yıldır bizimle beraber 🧿. Ben yurt dışına taşıdığım için bakimini annem üstlenmek durumunda kaldı son 4 senedir ve artık akvaryum temizliği vs annemi çok zorluyor. Senelerdir acaba hayvana eziyet mi ediyoruz, bir göle mi bırakmalıyız, acaba göle bırakırsak mi eziyet etmiş oluruz gibi düşüncelerle bogusmaktayiz. İnternette forumlarda yıllarca tek yaşamış kaplumbağalarin doğaya bırakılmasının doğru olmadığını okuduğum için gönlümüz ona el vermediyse de bu şekilde akvaryumda sadece yem atıp suyunu temizlediğimiz bir düzende yaşamasına da vicdanımız el vermiyor.
Kaplumbagamizi gerçekten kaplumbağa bakımından anlayan ve bu işi severek yapan birine emanet etmek ve bundan sonraki hayatını en ideal şekilde geçirmesini çok istiyoruz.
Sevgiler
Selamlar, iyi geceler, uzun zamandır bilgim dahilimde olan bir hayvan, elimde bakım için filtre ve aydınlatma bulunmakta, ayriyeten terası kaplumbağayı gezdirmek için ve güneş alması için kullacağım, canlının fotoğraflarını ve kaç cm atarsanız çok mutlu olurum, sevgiler. Sahiplenmek isterim.

Merhaba,
Biz de oğlum 6 yaşındayken almıştık ve diğeri 1 ay içinde öldü. Oğlum şimdi 22 yaşında ve kaplumbağasına hep ben baktım. Sizin belirttiğiniz gibi, biz de aynı duygular içinde olduğumuzdan dolayı onu bırakmayı vicdanımız el vermedi. Kaplumbağam erkek , kabuk boyu 10 cm. Ve etçil. Sizinkinin cinsi ve kabuk boyu nedir? Kaplumbağamıza uygun olursa sahiplenmek isterim.
İyi günler dilerim.

Herkese merhabalar,
Sevgiler
Sahiplenme şansımız var mı?

Geri