Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

3-4 Aylık bir Kaplumabağaya Sera Raffy P den günlük kaç tane verilmelidir?

ThunderVolt

Bronz 4 Üye
Arkadaşlar Sera Raffy P aldım bugün.Bugün 3 tane verdim üzerine vitamin damlatarak.Kaplumbağam yavruların 2 katı boya ulaştı denilebilir.Acaba yemi azaltmalımıyım yoksa günlü 2-3 tane iyi mi?

Teşekkürler

Sera Raffy P alarak iyi bir seçim yapmışsınız. Ama tek yönlü yem uygulaması yanlış. Onlara sadece yem değil çeşitli bitkiler veya etler vermelisiniz. Ben haftada 1 kez aç bırakmanızı tavsiye ederim. Hafta sonları bitkisel beslenmeli. Vitamin kullanımına gelince haftada 1 kez kullanmanız yeterli olur (fazla vitamin zehirlenmeye yol açabilir). Yemi ne kadar atacağınız size kalmış.

ThunderVolt' Alıntı:
Arkadaşlar Sera Raffy P aldım bugün.Bugün 3 tane verdim üzerine vitamin damlatarak.Kaplumbağam yavruların 2 katı boya ulaştı denilebilir.Acaba yemi azaltmalımıyım yoksa günlü 2-3 tane iyi mi?

Teşekkürler

Öncelikle kaplumbağanızla sağlıklı güzel günler dilerim.Kaplumbağalar genelde küçükken etçil büyüdükçe (alıştırmaya bağlı olarak) otçul olmaya başlarlar Sera Raffy P günde 2-3 taneden biraz daha fazla verebilirsiniz,arkadaşının dediği gibi haftada bir gün (her hafta aynı gün olsun) aç bırakmalısınız.Ayrıca yem çeşitliliği daha sağlıklı beslenme açısından önemlidir.Hafta 2 iki gün Sera Raffy I verebilirsiniz (bu yemi verirken sadec I formunu veriniz) Ayrıca Tetra reptomin,Sanyu,Tropical Biorept,Sera nın multivitamin lerini tercih edebilirsiniz çeşitlilik açısından.

hayvanın kafasının hacmine oranla o kadar yem ver. Senin büyük kapluşunun resminden hatırladığım kadarı ile 2-3 taneden daha fazla eder onun kafası. tabii sen göz kararı ölçerek daha doğru karar verebilirsin.
Ayrıca henüz 3 aylık kaplumbağa otçul beslenmeyi tercih etmeyecektir. bence kıvırcık marul vs. vermek istersen yine ver ama ana yemi de ver yanında.1 yaşından itibaren otçul ağırlıklı beslemeye başla bence. benim kapluşum da 1 yaşına kadar çok nadir yedi yeşillik.
Haftada 1 gün aç bırakılmasının nedenini anlamadım. ben kapluşlarımı hiç aç bırakmadım.

Geri