Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

3 bin deniz kaplumbağası evlat edinildi

ßusra

Gümüş 2 Üye
Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) ve Adana İl Çevre Orman Müdürlüğü 2 yıl önce 'Bir Deniz Kaplumbağası Evlat Edinin' adlı kampanyayı başlatmıştı.Kapmanya kapsamında bu yıl 3 bin kişinin 10'ar YTL karşılığında kaplumbağa evlat edindiği açıklandı.Kampanyadan elde edilecek gelir kaplumbağaların yaşam alanlarını iyileştirmek için kullanılacak.Deniz kaplumbağalarının nesli yok olma tehlikesi ile karşı karşıya.

images8iu4.jpg

Hayır yani deniz kaplumbağası evlerde beslenemeyecek kadar büyük zaten.:)Yani koruma altına almışlar.Her birey istediği kaplumbağayı seçip onu korumak amaçlı başlatılmış.

Evet bunu daha önce duymuştum.Ne güzel bir haber ve ne güzel bir fikir...Umarım o paralar gerçekten kaplumbağaların hayrına kullanılır.

:)bu haberi duymuştum tekrar duymam sevinmeme yol actı paylaşım için saol;)

cahide' Alıntı:
Yaşasın kapluşkolar

Hahahah :)

"KAPLUŞ" kelimesinide önceki sukaplumbagasi.com' da ben uydurmuştum :)
Benden sonra kullanılmaya başladı o söz patenti benim :p

Kapluşkolar ha ? Harikaymış :)

Cvp: 3 bin deniz kaplumbağası evlat edinildi

yaşasın kaplumbağalar :gül:

Geri