Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

3 büyük tombiş ve akvaryumcu...

Baybars

Bronz 3 Üye
Merhabalar arkadaşlar. Bugün yem almak için akvaryumcular çarşısını dolaştım 5 yaşındaki oğlum Lütfi ile. Son girdiğimiz dükkanda Sera nın olması lazım stick yemini aldım ancak büyük kovalarda satılanlardan. Balıklar için olan yemlerdenmiş ama protein ağırlıklı eve gelince verdim güzelce yediler sorun olmadı (amaç değişik yemler olsun istedim). Neyse orda bir baktımki eni boyu anca 20 cm. olan küçük bir akvaryumda 3 tane yetişkin kablumbağa üst üste ikisi hava alırken bir tanesinin başı aşağıda kalıyor mecburen. Dedimki oğluma dönerek akvaryumcuda başımızda bu arada "Oğlum bu akvaryumcu amcaya şuan kızmalıyız biz iki küçük kaplumbağa için 200 tl masraf yapalım ama bukadar yetişmiş hayvanları bu amca bu kadarlık yere tıksın, yazık değil mi?". Evet dedi oğlumda yazık değilmi bunlara adam tabiki savunmaya geçti daha yeni geldiler dükkana, aşağıda yerimiz var oraya indirecektik vs... Su kirlilikten bakılmıyor zatenki bir tanesi pislese dahi su kararır o kadar dar bir alan. Neyse biz adama uyarımızı yaptık. Ama anlamadığıım konu. Bu hayvanlara o kadar uzun süre bakıp nasıl kıyıpta verilebiliyor. Çok çok büyük zorunluluklar ALLAH göstermesin olabilir tabiki. Ama içim acıdı okadar sevimlilerdiki. Ha küçükler ha büyükler hepsi aynı cama yapışıp şirin şirin karın doyurmak için hareketler yapıyorlar. Umarımki iyi birer sahip bulurlar. Sadece paylaşmak istedim. Kendinize iyi bakınız. Ve hayırlı ramazanlar.

O boya gelene kadar beslenip bırakılmaları çok ilginç. Nasıl bırakıyorlar bende anlamıyorum. Hadi zorunlu kalındı. Sahiplendirme yerine pet shopa verilmesi bence önemsenmediklerini gösteriyor.

Bu manzaralarla maalesef ki cok sik karsilasiyoruz ben de cok uzuluyorum
Yem almaya neden kaplumbaganizla ciktiginizi anlamadim birde balik yemleri kaplumbagalar icin uygun olmayabilir icerik olarak

Balık yemleri kendi içinde dahi ayrılıyor. Bence kaplumbağalar için hazırlanmış yemler dışına çıkmayın.

Cvp: 3 büyük tombiş ve akvaryumcu...

Kablumbağalarla gitmedim oğlumla gittim? Bu arada bilgiler için teşekkürler. Değişiklik olsun dedim yoksa sera ve tetranın kaplumbağa yemleri ve gammarus var.

Cvp: 3 büyük tombiş ve akvaryumcu...

mehmet bizim grup genelde kaplumbağalarını çocukları gibi gördüğü için ipekte o algıyla söylemiş. bütün yemler temelde benzer maddelerden yapılsa da emrenin dediği gibi bizim pis boğazlara dokunabilecek farklı balıklardan veya maddelerden yapılma olasılıkları var. içeriğine bakarak emsal mi diye kontrol edebilirsin.

ama bizimkilerin çeşit çeşit yemi varken almana gerek yok. uyumlu ise nadiren vererek eritebilirsin.

Geri