Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

3 cm kaplumbağa ile 6 cm lik kaplumbağa beraber yaşar mı?

rıfkı35

Bronz 2 Üye
3cm lik kaplumbağa ile 6 cm lik kaplumbağa yaşarlarmı
mercanla kaşar 3cm
orda birde 5 cm civarı vardı onu da yanlarına alsam kavga durumu olur mu gerçi kaşarla mercan o 6 cm lik kapluşla aynı akvaryumda duruyorlardı kavga filan yoktu

Başlıkta acil,yardım gibi kelimeler kullanmak yasaktır/tubidik

RE: 3 cm kaplumbağa ile 6 cm lik kaplumbağa acil

Yaşar yaşar daha doğrusu benimkiler arasında daha büyük fark varken yaşıyorlar.

iyi o zaman ailemize bir de onu katalım :D

Mesajlarımızda kısaltma kullanmayalım/tubidik

Ne kadar çok kaplumbağa o kadar çok sorun ve sonuç kaos :)

4 tane kaplumbağa ile yaşadıklarım sonucunda edinilen deneyimdir. :)

ya o zaman ben bir daha düşüneyim :D

Yem verirken 3 tanesini akvaryum dışına alıp bir tanesini yemliyorum. :)

4 ünü aynı anda yemlemeye niyetlendiğimde 4 ü birden elimi muhtelif yerlerinden ısırıyor ve üzüm salkımı gibi oluyor :)

ben yine bir daha düşüneyim :DDDDDD

ve de gürültüyü düşünmek bile istemiyorum... Özellikle de büyüyünce... Geceleri cam tırmalama ve cama vurma sesi artacak... Uyuma süreniz azalacak... Eve saldığınız anda yerlerde paytak yürüyüşünün çıkardığı pıt pıtlar büyüdükçe pat patlara dönüşecek hem de öyle bir ses çıkaracak ki yerde alttaki komşu rahatsız olacak... Tabi ısırıkları göz ardı etmemk gerek, ne kadar kapluş o kadar acı... Elleriniz sizlere ömür...Eve saldığınızda birine bakarken diğeri kaybolacak girecek bir yerlerde kolaysa bul ki o sırada da öbürü firar edecek... Hangisini tutacağınızı şaşıracaksınız... Akvaryum sorunu olacak... Düşünürn, bir kapluş 30 cmye kadar büyüyebiliyor... Ben büyüdüğünde 200*100*60 lık akvaryum yaptırmak istediğime göre bu oranı 3 ile çarpalım... Dev br akvaryumka ihtiyaç var... Kocaman bir oda büyüklüğünde... O akvaryumun içindeki suyu, giden elektiriği düşünmek bile istemiyorum... Maaş bitti... Bir de yemler var... Her biri için birer kiloluk birer kutu yem alsanız ama çabucak bitecek onlar büyüdüklerinde...(15 cmyi geçtikleri zamanları kasdediyorum) Vitaminiydi, karidesi, sebzesi,derken... Bir de biri hasta oldu muydu yandınız... Diğerlerine bulaşmasın diye ayıracaksınzı.. Hadi baştan onlara yeni kocaman bir akvaryum... Siz baştan düşünün bir bence... :D :D :D

valla ben bir daha düşüneyim hatta iki tane fazla mı acaba diye düşündüm ama değil :D
vazgeçtim :DDDDDDDDD

gerçi alt komşumuz sağır yaşlı bir nine ama :D

Bu gün bir yazı okudum. Su ürünleri fakültesinden bir araştırma görevlisinin yazısı. 20 cm lik bir kaplumbağa elden parça kopartabilirmiş. Ben panik oldum bir an için :)

cahide söylediklerin çok iyimser böyle içim kıpır kıpır oldu ah şunlar büyüse diye

oldscout' Alıntı:
Bu gün bir yazı okudum. Su ürünleri fakültesinden bir araştırma görevlisinin yazısı. 20 cm lik bir kaplumbağa elden parça kopartabilirmiş. Ben panik oldum bir an için :)

aman yarabbi one öyle :S

Vahşi bu bücürler vahşii... Ne yapacaz ki acaba büyüyünce... Bir de ben diyordum ki arada gece benimle uyusun yastığımın altına koyayım ezmeden diyordum... O beni paramparça eder sabaha dek :d Tabii o kadar da değil ama sinirlendirdim miydi yandığımın resmidir... :D

kaplumbağayla yatarsan mutlaka biriniz ölür

Geri