Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

3 yasındakı kaplubaga bedava

serhan

Yeni Üye
arkadaslar 3 yasında bır kaplumbagam var fıyatı 0 ytl yeterkı ıyı bakın ben 3 sene baktım yanlız evde kucuk cocugum var rahat bırakmıyor hayvanı bu yuzden bakmak ısteyen varsa ucretsız verecem 10 cm belkı dahada buyuk olcmedım ılılenen arkadaslar [email protected] adresınden yada buradan ırtıbata gecsınler hoscakalın

yukardakı yazıya ek olarak kırmızı yanaklı su kaplubagası

Şehrinizi de belitseniz de herkes ona göre istese... :) Düşüneyim belki ben bile isteyebilirim. Ama şimdi benim küçük 5buçuk cmlik Cahide Bübü'm ile anlaşamazsa diye korkuyorum. Eskişehir olsa büyük akvaryum da alırım alırsam onu. :D Ama büyük ihtimalle Eskişehir değildir.

arkadaslar
hepıneze tesekkurler edıyorum ılgınız ıcın ıstanbul uskudardayım msn ırtıbata gecebılırsınız

Kaplumbağanız 3 yaşında mı?Çok küçük kalmış.Benim kaplumbağam henüz yaşına girmemesine rağmen sizinkiyle hemen hemen aynı boyutlarda...Umarım ufaklığa güzel bir yuva bulabilirsiniz.Şansı açık olsun...:)

Ayrıca paludaryumunu verecek misiniz onu da eklerseniz ilanınız tam olacak.;)

kardeş bu fotolardan belli olmaz sen en iyisi tırnağı uzunmu kısamı die bak

Aynen bu fotograflardan belli olmuyor.Ama ben erkeğe benzettim.Daha net ve ayrıntılı resimlerini bekliyoruz ;)

serhan' Alıntı:
erkek mi disimi bilmiyorum ben fotolarını yollum ordan bakın ama adı turkuaz
mailto:/k-310161-su_kaplubagası.jpg

mailto:/k-310162-su_kaplubagası.jpg
Kapluşunuzun resmini ters çevirip yakından foto çekip gönderirseniz büyük ihtimalle cinsiyetini belirleriz,ben de almak isterim ancak benim paludaryumda (tam teşkilatlı toplam 325 litre ) 4 adet yetişkin erkek kapluş var bu da erkekse zaten arada bir birbirleriyle kavga ediyorlar o zaman daha da kötü olabilir diye düşünüyorum aslında imkanım olsa bütün ihtiyacı olan kapluşlara bakmak isterdim tabiki imkansız ancak dişi ise bizimkilere arkadaş olur diye düşünüyorum ve kesinlikle çok iyi bakılacağına adım gibi eminim emekliyim ve onları çok seviyorum şöyle ifade etmek isterim Uludağ ünv.veteriner fak.Egzotik hayvanlar bölümünde uzman Dr.Hüseyin bey'e uygun zamanlarda kontrole giderler.kesinlikle dişi ise Bursa'da oturuyorum bir şekilde sizden alırım.Özellikle belirtmeden geçemeyeceğim kapluşunuza olan duyarlılığınıza çok teşekkür ederim.Umarım kapluşunuza çok iyi bakacak birisini bulursunuz.

Yalnız erkek kaplumbağalar sürekli dişiyi taciz edecektir.Yetişkin dişilerle yetişkin erkeklerin beraber yaşaması çok zordur , erkekler dişilere işkence yapar.Sürekli çiftleşme için kur yapar , kenara sıkıştırır ve rahatsız eder.Erkek-erkek yaşaması da zordur , böylece liderlik çatışmaları olabilir.Kendilerine bölge sahiplenip ölesiye diğer kaplumbağalardan saklayabilirler.Zaten kaplumbağalar da sosyal hayvanlar değildir.Özellikle kırmızı yanaklılar tek başlarına bakılması daha doğru olacaktır.

Eğer dişi-erkek beraber bakılacaksa da dişinin yaşı erkekten 2-3 yaş büyük olmalıdır ki , erkeğin çiftleşme zamanı geldiğinde dişi de hazır olsun ve dişiyle çiftleşsin.Yalnız paludaryumlarda sıcaklık , nem ve korunamama sebeplerinden dolayı kaplumbağa yumurtalarında yavru çıkmaz.Yumurtaların çoğu su diplerinde kalarak boğulur.

Tarçın~' Alıntı:
Yalnız erkek kaplumbağalar sürekli dişiyi taciz edecektir.Yetişkin dişilerle yetişkin erkeklerin beraber yaşaması çok zordur , erkekler dişilere işkence yapar.Sürekli çiftleşme için kur yapar , kenara sıkıştırır ve rahatsız eder.Erkek-erkek yaşaması da zordur , böylece liderlik çatışmaları olabilir.Kendilerine bölge sahiplenip ölesiye diğer kaplumbağalardan saklayabilirler.Zaten kaplumbağalar da sosyal hayvanlar değildir.Özellikle kırmızı yanaklılar tek başlarına bakılması daha doğru olacaktır.

Eğer dişi-erkek beraber bakılacaksa da dişinin yaşı erkekten 2-3 yaş büyük olmalıdır ki , erkeğin çiftleşme zamanı geldiğinde dişi de hazır olsun ve dişiyle çiftleşsin.Yalnız paludaryumlarda sıcaklık , nem ve korunamama sebeplerinden dolayı kaplumbağa yumurtalarında yavru çıkmaz.Yumurtaların çoğu su diplerinde kalarak boğulur.
Doğru söylüyorsunuz katılıyorun ancak benim kapluşlar 2 yaşında ve cinsel olgunluğa eriştiler bir yaş büyük bir kapluş yani 3 yaşındaki kapluşu alırsam alıştırarak bir erkek bir dişi kapluş şeklinde evde ikinci bir 100 litrelik ortamda ayrı bulundurmayı düşünüyorum.Ancak sizin bildiğiniz 4,5 yaşlarında başka bir dişi kapluş varsa bu konuda yardımcı olur ve bana haber verirseniz çok sevinirim ve bahsettiğim ortamada bakmak isterim yani sonuç olarak kapluşlarında bir cinsel yaşamı olası gerekiyor ve bunu bir şekilde karşılamayız çünkü doğal bir şey ve kaçınılmaz düşününki bu hayvanlar doğada olsa bir şekilde zamanı gelince kendilerine bir eş bulacaktı bundan dolayı kendimizi sorumlu hissetmeliyiz diye düşünüyorum yani benim toplam 325 lt.paludaryum var şu anda 4 kapluş var hepsi erkek denk geldi çok ufak almıştım.Onlara maddi manevi her şeyin elimden geldiği kadarı ile en iyisini yapmaya çalışıyorum vakit ayırabiliyorum tabii emekli olmam bir avantaj.İlgilerinize şimdiden teşekkür ederim.

Anladım yalnız erkekler olduğu için , yani bir tek erkek olmadığı için sürekli erkekler dişiyi rahatsız edecektir.Hele ki bebekken beraber büyümemiş dişi-erkekler daha da problem çıkarabiliyor.Yani ayrı bir paludaryum yaptırmanız bile gerekebilir.

Kapluşunuzun resmini ters çevirip yakından foto çekip gönderirseniz büyük ihtimalle cinsiyetini belirleriz,ben de almak isterim ancak benim paludaryumda (tam teşkilatlı toplam 325 litre ) 4 adet yetişkin erkek kapluş var bu da erkekse zaten arada bir birbirleriyle kavga ediyorlar o zaman daha da kötü olabilir diye düşünüyorum aslında imkanım olsa bütün ihtiyacı olan kapluşlara bakmak isterdim tabiki imkansız ancak dişi ise bizimkilere arkadaş olur diye düşünüyorum ve kesinlikle çok iyi bakılacağına adım gibi eminim emekliyim ve onları çok seviyorum şöyle ifade etmek isterim Uludağ ünv.veteriner fak.Egzotik hayvanlar bölümünde uzman Dr.Hüseyin bey'e uygun zamanlarda kontrole giderler.kesinlikle dişi ise Bursa'da oturuyorum bir şekilde sizden alırım.Özellikle belirtmeden geçemeyeceğim kapluşunuza olan duyarlılığınıza çok teşekkür ederim.Umarım kapluşunuza çok iyi bakacak birisini bulursunuz.

--------------------------------------------------------------------------------
valla bayramdan sora resımlerını cekıp upload ederım ben bu konu ıle sunu dusunuyorum bır hayvanı eve alırken bu onun tercıhı degıl kı onu sıkılıdıgımız zaman ve sorun yasattıgı zaman terk edelım bu haksızlık olur benım amacım ona ıyı bır yer bulmak cunku uzerınde uc senelık emek var zaten cogu su kaplumbagası alındıktan bır kac hafta sonra oluyorlar bakımsızlıktan, 3 yasına gelmısken ve onunde uzun seneler varken ona bu sansı vermem gerektıgını dusundugum ıcın ona bır ev arıyorum bayramdan sora fotolarını cekıp yollucam bu konuda bana yardımmcı olan ve konuya İŞTİRAK eden hekeze tesekkurler ve cumleten hepınızın kurban bayramı mubarek olsun

Resimlerinizi bekliyoruz.Teşekkürler sizinde kurban bayramınız mübarek olsun =)

Geri