Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

3 yaşındaki kaplumbağama arkadaş aranıyor :)

hurley_turtlewax

Bronz 5 Üye
Adınız Soyadınız: ipek ertugral

Oturduğunuz il-ilçe: istanbul-kadıköy

Neden almak istiyorsunuz: Avatarımda gördüğünüz yakışıklı hurley'me,boyu boyuna,yaşı yaşına uygun, bakımlı,sağlıklı bir bayan arkadaş arıyorum :) çok büyük ve ihtiyaçları için herşeyin tam olduğu bir teraryumumuz var ama hurley yalnızlıktan muzdarip :)

Kapluşun Yaşı:3
Kapluşun boyu:10 cm
Resim:Avatarımda mevcut
İletişim:özel mesaj.
NOT: istanbul-kadıköy yakınlarında olması önemli.

Umarım isteğinize uygun bir gelin adayı bulursunuz :)
Geçen sene benim yakışıklının yanına hemen hemen aynı boyutlarda bir dişi aldım.Alışma süreci falan filan alışırlar diye bekledim ama yem kavgaları başladı.Halbuki ikisine de yeterli miktarda veriyordum.Birbirlerini ısırmaya başladılar 2. ayın sonun dişiyi aldığım yere vermek zorunda kaldım.Yoksa birbirlerini öldüreceklerdi.
Ben başıma geleni yazmak istedim.Bazen bu iyi niyet kaplumbağalarımız için iyi olmaya biliyor :(

Bir şey dikkatimi çekti teraryum ve paludaryumu karıştırdınız galiba teraryumda kara kaplumbağası,iguana gibi canlılar yaşar.Buraya koyduğum linke iyi bakın. mailto:/forum/akvaryum-teraryum-paludaryum-farki-t-109.html

evet haklısın ZENCEFİL arkadaş :) bende bundan korkuyorum aslında veterinerlere sorduğumda hep farklı cevap veriyorlar..
ama genelde söyledikleri yetişkin kaplumbağaların yalnız kalması bazıları için daha zararlı olabiliyormuş.kendilerine zarar verme ihtimalleri oluyormuş.
en azından gelinimizi bulduğumuzda birsüre izleyip deneme yapacağım zaten olmazsa onada ayrı bir ''PALUDARYUM'' yapacağım ;)

Geri